Recepty zdravé výživy ✔ Tipy & Triky

Kokosový zákusek z kuskusu

Kokosový zákusok z kuskusu
Kokosový zákusek z kuskusu © Monika Slivová
Tento zákusek patří mezi „zdravější“ zákusky a výborně chutná. K jeho přípravě můžeme použít různé druhy surovin a můžeme je obměňovat. Namísto kuskusu je možné použít i ořechy nebo mák. Poleva může být taková, jaká vám chutná - čokoládová, citronová nebo žádná.

Suroviny: 200 g kokosu, 400 g kuskusu, 2 jablka, 3 pol. lžíce sušených brusinek (mohou být i rozinky), 1 šálek sušených švestek, 1,3 l vody, 150 g třtinového cukru, špetka soli, 1/2 čajové lžičky mleté skořice, 2 pol. lžíce oleje, jablečná šťáva.
Poleva: čokoláda na vaření, tuk Cera, malinový nebo jiný džem, troška kokosu na posypání.

Kokosový zákusok
Příprava: Jablka umyjeme, oloupeme a najemno nastrouháme. Potom všechny uvedené suroviny na korpus dáme do nějaké větší misky a smícháme. Nakonec je zalejeme vodou a olejem. Dobře promícháme. Takto připravenou směs necháme odstát asi 20-30 minut, aby se tekutina vpila do směsi kuskusu a kokosu. Po půlhodině v nádobě nezůstane voda - nebo jen velmi málo. Plech na pečení potřeme olejem. Směs přeložíme na připravený plech a rovnoměrně rozetřeme. Na dochucení ji ještě pokapeme jablečnou šťávou. Dáme péct do vyhřáté trouby při teplotě 180°C na 40-50 minut. Teplotu a čas regulujeme podle vlastních podmínek trouby - korpus nepečeme do tmava a sucha, musí zůstat vláčný.

Hotový kokosový zákusek můžeme ještě potřít džemem, čokoládovou polevou a posypat kokosem. Po vychladnutí ho nakrájíme na stejné kousky a podáváme jako výborný vláčný moučník. Potěší malé i velké Happy