Zdraví: Bílá magie & Voodoo

Tipy & Triky

Bílá magie a zdraví

Harmonizace a aktivizace těla a duše výživou.

Důležitým prvkem v našem bytí je péče o fyzické tělo. Neměli bychom být k sobě maceští a zapomínat na svou duši. Ne zbytečně se neustále vypráví o zdraví a vhodném životním stylu. Dobrými radami a zaručeně správnými návody se to v médiích jen hemží. Co si však z toho množství informací vybrat pro sebe je skutečně "oříšek". Rádi bychom vám vylíčili postupně určitá doporučení vhodná pro zlepšení stavu těla. Nechceme zde nahradit působnost lékařů, ani se to na dálku nedá.

Zdraví a magie

Foto © miljko http://www.istockphoto.com I pmalenky

V bílé magii je třeba naučit se postavit k sobě samému jako celistvé bytosti. Nedá se dost dobře rozložit se na srdce, oči, uši, trávicí orgány, svaly či kosti a k tomu přilepit duši. Všechno, opravdu všechno, je v nás dokonale vymodelované a propojené a následně uvedené do života. Prostě Božské dílo. Pokud si vskutku něčeho vážíme, něčeho nesmírně důležitého pro naši Bytost, stavíme se k tomu s úctou a vnitřním respektem. Tak tedy takto bychom se měli postavit i ke svému fyzickému tělu a navrch přidat ještě jeden základní "stavební prvek" a tím je Láska. Ano čtete správně: láska k sobě samému! Tehdy se dá dospět k lepšímu vnímání sebe samých, vlastních potřeb, tužeb. Výsledkem pro nás velmi povzbudivým, s prémiovým balíčkem, je štěstí vycházející přímo z nás. A i Duše pak ráda bývá v dobře vyladěném pohodlném chrámu - našem těle.

Biela mágia Pentagram

Jak na to?

Bílá magie

Stále znovu a znovu Vám budeme opakovat: Nejlepší je být si sám sobě dostatečným lékařem. Nikdo jiný vás nezná lépe než vy sami. Poznatků na světě je velmi mnoho, důležité je rozpoznat, co je vlastní právě mně, což vylepší právě mě. Jde tedy o neustálé sebepoznání a sebezdokonalování. A s jistotou se dá říci, že co platí pro jednoho, nemusí platit až tak moc na mě. A kromě toho jsou i jiné síly z přírody, či z mého vlastního poznání, které se neustále vyvíjí, jako všechno kolem nás.

Pojďme proto krok za krokem a dejme prostor pro informace i možné zkušenosti jiných lidí. Takových, kteří Vám chtějí nabídnout určité poznání. Ne však vytvářet mýty a dogmata. Pojďme se postupně vzdělávat a přijímat přitom informace od Zdroje - Boha všemohoucího. Pojďme se postupně vyladit a naladit i neznámé informace. Vždyť všechno je nyní takové jiné…

Zdraví

Foto © AVTG http://www.istockphoto.com I pmalenky

Fyzické tělo a duše

Bílá magie

Pravděpodobně ještě netušíte o skrytých souvislostech fyzického těla a duše. Nemusí Vám být známy vnitřní toky vlastní energie a dost těžko si zpočátku můžete pomáhat proudem Boží energie, která je všude kolem nás. Ta je připravena na to, že se na ni napojíme a dle potřeby si budeme "dolévat". Chce to však najisto:

poznání takových možností
touha naučit se "TO" používat
víra v účinek síly Energie
určitou praxi a denní nalaďovaní se.

Příroda versus výdobytky vědy a techniky:

Bílá magie

Vraťme se nyní na začátek. Obecně platí, lékaři a farmaceuty šířeno:
jsme lidmi značně vzdálenými od přírody se ztrácejícími se schopnostmi vytvářet si sami v sobě potřebné zdroje vitamínů a stavebních látek, potřebných pro plnohodnotný život.
Proto je nevyhnutelné věnovat se svému tělu a dávat mu to, co není schopno si samo vytvářet. Třeba dodávat mu to nejlepší vymyšlené vyspělou vědou 21.století a jejími zhotovenými přípravky, které nám tato věda nabízí.
Pro zdůraznění se ještě přidají informace o potřebných miligramech denní dávky pro zdravého člověka. Při hlubším zkoumání zájemce o podrobnostech a možnosti alternativy živé stravy je vyčíslen neuvěřitelně nízký obsah potřebných vitamínů a stavebních látek v ovoci, zelenině, obilovinách a ostatních zdrojích výživy.

Zde si můžeme vzpomenout na jedno pořekadlo: Tisíckrát řečená lež se stává pravdou. Takže nic netušící člověk snadno podlehne síle reklamy a už je lapen do neviditelné pavučiny. A krmí se drahými produkty, a možná i cítí přechodně úlevu (vždyť mnoho věcí si dokážeme vsugerovat). Takto může člověk fungovat dlouho, možná i nastálo.

Bílá magie

Šedá je každá teorie - zelená je ratolest praxe...

Někdy se však odehrají různé situace a není možné se dostat k těm zázračným "životabudičúm". Zbývá nám na přežití pouze to, co máme právě u sebe. A tady začíná vlastně "Příběh". Zjistíme po čase, že nám je bez těch zázračných vitamínů nějak lépe, že když jíme čerstvé ovoce, zeleninu, obilniny, i produkty živočišného původu, nemusíme se cítit vyčerpaní, znechuceni - a že vlastně vůbec nejsme zdegenerovaní. Že vůbec neplatí to, co se nám snaží neustále někdo podsouvat.

Oprašme si trošku knihu našich vědomostí:
Potraviny jsou živým zdrojem energie, kterým si nutně doplňujeme co jsme během dne minuli, a přitom nesou v sobě skryté, nevyčíslitelné a neměřitelné látky, které naše tělo dokáže z nich při trávení vytěžit, spotřebovat a ještě i odložit na horší časy. Je jasné že mluvím o přírodních potravinách bez "krášlících" úprav dnešní vědy a techniky.

Ale nechme vstoupit i málo poznané a propagované:
Takže najednou máme například jablko, které má podle vědců zanedbatelné množství vitamínu C a v dužině ještě nějaké minerály. Prostě jako zdroj něčeho, co nestojí ani za povšimnutí pro plný život potřebných 1000 mg vitaminu C denně. Když se však to jablko přesto, že je takové "nevýživné" sní, vzbudí se při trávicím procesu v našem břiše skrytý potenciál, a my hravě dostaneme už jen tím jediným jablkem látky, které se rovnají oním doporučeným množstvím farmaceutů. Navíc jsou to látky nám blízké a stravitelné, umíme je vytěžit na 100%. O výtěžnosti syntetických vitaminů se hovoří pouze málo. Snad jen tolik, že vitamínem C se nemůžete předávkovat, neboť jeho nadbytek se dostane v moči ven z těla. A můžeme se takto zabývat všemi živými potravinami a objevíme v nich zázrak, který máme při sobě. Ledaže ho pro vlastní nevšímavost nevidíme a nevyužíváme. O tom, že bychom měli být za všechny Boží dary vděční, se už nemluví vůbec. Nemluví se ani o vibrování jednoho jídla. Nemluví se o lásce, s kterou je třeba jídlo připravovat.

Zdraví v přírodě

Foto © switas http://www.istockphoto.com I pmalenky

Nemluví se o lásce, kterou je třeba věnovat rostlinám při jejich pěstování. Nemluví se o lásce, s kterou je třeba pečovat o nám svěřený statek. Prostě vůbec se lidé neučí žít v radosti z každé chvíle, která nás potkává.

Vitamíny v živé stravě:
Stres je spouštěčem různých dějů v našem těle. Pokud není dlouhodobý a přílišný, může určitým způsobem "nabudit" tělo i duši. Pomoci zdolat i neobvykle vysoké překážky. Následně je třeba ztišení se a zklidnění bytosti v meditaci. Pokud je však dlouhodobá zátěž organismu nepřiměřená, dochází k vyrovnávání vnitřního prostředí. Vše je namodelováno v lidském těle tak, aby mohlo fungovat v optimálním stavu. Takže do určité míry začne sahat do vnitřních rezerv a doplňuje ztráty při zvýšené spotřebě. Celý děj je dokonalým dílem a my se můžeme podílet na svém žití neuvěřitelným způsobem. Záleží však na nás samých. Na tom, nakolik se dokážeme otevřít Boží energii, protože ji dokážeme procítit a nechat jí "volnou ruku", aby pracovala. Boží energie je dokonalá inteligence a Láska v jednom. Takže chybějící část můžeme doplňovat nám nepředstavitelnými způsoby. Ale potenciál je tady a je neomezený a je pro nás. Jediné, co snad v sobě nemá je, že se neprezentuje plakáty s palcovými titulky: JAK NA TO?! Návod na kvalitní prožívání: ...

Učte se, a naučte se rozlišovat:
Takže je třeba poslouchat svůj vnitřní hlas i to, co k nám přichází jako informace zhora. Pro zkušené hledače má jediný atribut. Při příchodu se v člověku rozhostí klid, radost a štěstí. Žádné zdrcující pocity, ba dokonce ani nejmenší vnímání čehosi, co není moje vlastní - oblažující. Jakmile nastává i nejmenší rozladěnost - nejedná se o informaci od Zdroje. Teorií o tom, jaké stopové prvky a zásoby vitaminů se odbourávají při stresových zátěžích, kdy vzniká nadprodukce těch a těch hormonů, je napsaných velmi mnoho. Tabulky s doporučenými výživovými dávkami najdete všude. Zda jsou správně, těžko odhadnout, protože jeden jsme malý a hubený, druhý zas velký a urostlý... A individuální spotřeba? Ví jen Bůh. My toužíme po optimu. A to dostáváme přímo od Boha-přírody. Jak? Nejjednodušším možným způsobem. Potravinami. Jsou naší pohonnou látkou, ale jsou i zdrojem požitku. Takže nejpřirozenějším způsobem stravováním dokážeme dodávat sami sobě vše potřebné. Samozřejmě záleží na kvalitě stravy a naší chuti k jídlu. Excesy jsou přípustné jen výjimečně!

Pestrost v jídelníčku:

Bílá magie

Je nutná a žádoucí. Neměli bychom zapomínat na takový jednoduchý fakt, že jídlo jíme i očima. Pokud nosíte brýle se silnějšími dioptriemi, zkuste si je při pojídání sundat a zjistíte, že když na to jídlo dobře nevidíte, tak to není ono. Nebo, napadlo by vás jíst potmě? Takže všechna jídla je třeba náležitě připravit a také naaranžovat, hlavně barevně. O kolik je takové jídlo chutnější! Důležité je také vědět něco o tepelné úpravě. O tom jaká je nejvhodnější pro to které jídlo. Vědět, že není třeba vše konzumovat tepelně upravené. Zamysleli jste se někdy nad tím, jaký podíl ve vašem jídelníčku by měla mít čerstvá zelenina a ovoce? A co ořechy, jadérka? Ano, je toho dost, co důkladně neznáme. Můžeme to poznávat spolu, pokud máte zájem.

Zdraví a vitamíny

Foto © woraput http://www.istockphoto.com I pmalenky

Bílá magie je však i zastáncem klasiky - vhodné stravy. Zde se nedá předávkovat, ani vynechat ten správný poměr vápníku s hořčíkem. Dobrým zdrojem jsou ořechy, sojové boby a zelená listová zelenina (pokud ji vaříme, voda z ní se nesmí vylít, je třeba ji zkonzumovat). Vhodné je zařadit do jídelníčku takovou malou mňamku: jeden 125 mg bílý smetanový jogurt s vlastním müsli. To müsli si připravuji sama z obměny ovesných, obilných nebo pohankových vloček, do kterých vmícháme sušené švestky, meruňky, rozinky, brusinky, banány, jablka a posekané ořechy. Ty také obměňuji: vlašské, lískové oříšky, kešu, jadérka z dýně, slunečnice, občas i pistácie. Do jogurtu vmícháváme asi 2 polévkové lžíce směsi a trošku přislazuji pravým včelím medem.

Potraviny bohaté na hořčík**:

Ječmen vařený ½ šálku - 61 mg
Rýže natural ½ šálku - 43 mg
Celozrnný chléb 1 krajíc - 37 mg
Špenát vařený - 70 mg
Sója vařená - 74 mg
Tofu bílé ½ šálku - 127 mg
Fazole červená vařená - 40 mg
Banán 1 střední plod - 33 mg
Jogurt 1 šálek - 43 mg
Mandle 2 pol. lžíce - 79 mg
Dýňová semena 2 pol.l. - 92 mg

Zjistíme, jaké jsou příčiny vaší nemoci a pomůžeme vám najít cestu k tělesnému a duševnímu zdraví. V případě zájmu o absolvování nezávazného telefonického rozhovoru nebo o kontaktování e-mailem klikněte ZDE.

Logo Zdraví

Bílá magie: Zdraví

Cítíte, že jste nemocný, slabý nebo úplně bez energie? V takových chvílích lidé nejčastěji začnou brát nějaké léky. Ale léky často problém pouze zhoršují. Pomůžeme vám překonat vaše zdravotní problémy - a to bez dodatečných pomocných prostředků jako jsou různé zázračné pilulky.

Zavolejte nám nebo nás kontaktujte e-mailem. Těšíme se na vás!


Doplňování vitamínů a stopových prvků:

V životě nás potkávají různé situace a někdy jsme přes veškerou snahu úplně mimo. Mimo všech dobrých pocitů radosti a štěstí, které se nám při našem neustálém úsilí podaří víceméně dosahovat. Nastupuje pocit únavy, záchvaty křečí, trávicí potíže od lehkých dysfunkcí až po skutečně těžké bolestivé stavy. Při určitém stupni obtíží se pod tlakem okolí, nebo i dobrovolně, vydáváme všanc lékařské vědě. Tajně doufáme, že i když nejsme žádní zastánci takových radikálních řešení, přece jen se snad může udát zázrak a lékař nás vyléčí. Hm. Blahopřeji, pokud máte tu zkušenost! Obvykle se pouze odsouvá děj do dalšího dějství. A možná i do třetího a čtvrtého... Usmíváte se? Ani ne, že? A možná právě vy jste byli úspěšně vyléčeni, takže je třeba se pěkně vrátit ke správnému jídelníčku.

Pokud nepatříte k výše uvedeným "šťastnějším jedincům", může se vám stát toto: Po obvyklých vyšetřeních (některé jsou vážné devastující a nenáležejí do 21.století) vám ošetřující lékař s ulehčením oznámí, že jste vlastně úplně v pořádku a nerozumí, proč ještě přetrvávají vaše potíže... Inu, tehdy začíná být každá rada drahá, protože lékaři se nebudou zabývat zdravými lidmi.

Nastupuje snaha o normalizaci. Brr. Jaké slovo, něčím zavání. Ale jen asi těm starším jedincům z bývalé ČSSR. Čili začínáme skutečně řešit svou neradostnou situaci. Už si asi nevystačíme jen s kvalitní výživou. Tu je třeba změnit na léčivou dietu v souladu s aktuálním stavem s ohledem na projevující se potíže. Pokud máte kuráž a trpělivost, tak se dejte do té normalizace. Léčení výživou a přírodními silami vás postupně přeladí na jinou vlnovou délku. Jednoduše: vítejte v Klubu! Je tu jedno velmi důležité upozornění. Každý jedinec si je strůjcem svého vlastního štěstí, a vůbec se nehraje nějaká dětská hra, kde při prvním neúspěchu se utíká k nejbližší autoritě a tam žaluje způsobem: vždyť ten a ten mi to řekl, zaručil se a ono to tak nefunguje! Ne, a ještě jednou ne!

Nejdůležitějším atributem členství v klubu zdravé výživy je odpovědnost za sebe samého. Pokud nemáte odvahu na takové podmínky, raději pěkně jděte zpět ke svému panu doktorovi. B-vitamin = pivovarské kvasnice. Jsou zdrojem celého komplexu vitaminu B. Prostě jsou živým produktem a to, co mají v sobě - to my potřebujeme. Stráví se celé, nedá se mluvit o tom kolik by člověk měl sníst B1, B2, B3, B6, B12 atd. Vždyť o to ani nejde. Ale když je zvýšená potřeba vitaminů řady B tak jsou velmi vhodné. Pozor! Je třeba je užívat přiměřeně. To znamená: na začátku pouze 1 tbl. denně. Organismus si je musí začít pomalu všímat a absorbovat. Nejprve musí správně zareagovat střevní stěna. Pravděpodobně nastává zpočátku její čištění. Teprve později dokáže vstřebávat vyšší dávky. Při prudkém nasazení užívání vzniká nežádoucí plynatost. Takže podle stavu po náběhu (v trvání asi 10-15 dní) s 1 tbl. je dobré zkusit zvyšovat dávky. Dá se skončit i na 4 tbl. 3-krát denně. Užívat po hlavním jídle (v jeho závěrečné fázi).

Chci ještě upozornit na možnost konzumace vhodné potravinové složky, která má přirozený obsah skupiny B-vitaminů. Je to obilí. Myslím tím hlavně pšenici, následně žito, oves, jáhly a rýži natural. Je velmi dobré nahradit část bílé mouky při spotřebě v domácnosti čerstvě umletou pšenicí. Dnes se dají koupit vhodné mlýnky na obilí - produkce z Německa. Já už desetiletí vařím zásadně pouze z vlastně pomletého obilí. Melu ho pouze pro přímou spotřebu - žádné mletí na zítra či aby mohla být na déle. Všechny omáčky zahustit pouze takto vyrobenou vlastní moukou, stejně polévky. Chuť je úplně jiná - dokonalá. A zdraví? Střeva jsou dennodenně řádně uklizená, žádné obavy z nadváhy. Kromě toho jezte hodně pohanky. Ta se také dá mlít stejně jako pšenice, žito, nebo rýže natural. No a opravdovou bombou jsou obilné klíčky. To je zázrak přírody, dar od Boha! Probuzené zrnko plné vitamínů, minerálů a enzymů. Mňam. Vhodné do salátů, na chléb s máslem. Když sníš polévkovou lžíci tak opravdu děláš něco pro své tělo. Hlavně v zimě a v předjaří. Velmi dobré pro lidi zatěžované stresem, a také lidí pracující s energiemi.

Magnézium - hořčík (ochraňuje naše nervy). Je velmi vhodný na ochranu nervů. Platí zde jedno důležité pravidlo. Magnézium se nedoporučuje užívat jako samostatný prvek*. Je důležité konzumovat jej spolu s vápníkem v poměru 1 : 2 (hořčík : vápník). Takže pokud ho chceš užívat jako sólo přípravek, dej pozor na tuto informaci! (Doporučená denní dávka hořčíku : vápníku je pro ženy 500 : 1000 mg/den; pro muže 800 : 1600 mg/den.)

Přeloženo ze slovenského originálu: Zdravie

Kdo hledá, najde!

Nenašli jste, co jste hledali? Zveme vás na naše webové stránky.

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Centrum pro bílou magii

Přijďte a prociťte hluboký duchovní mír našeho chrámu. Najděte rovnováhu, mír a novou inspiraci v našich posvátných prostorách. U nás zažijete konzultace zaměřené na vás problém jakož i meditační semináře a pravidelné přednášky o bílé magii, o voodoo a duchovních otázkách.