Co je to Mantra?

Mantra

Co je to mantra?

Mantra je krátká věta, která je většinou vyjádřena v sanskrtu. Prostřednictvím mantry se můžeme duchovně rozvíjet nebo se přeprogramovat. Mantry lze používat i v rámci hypnózy nebo autohypnózy a v rámci autogenního tréninku. Mantry mohou být v jakémkoliv rodném jazyce, takže mohou být i v češtině. V takové formě je důležité, abyste ji správně naformulovali. Většinou se formuluje takto: "Já jsem, Já mám, Každý den jsem blíž a blíž k ..." Máme k dispozici tyto 3 možnosti. "Já jsem úspěch, Já mám dost času a prostředků, Já jsem zdravý, Já mám dostatek sebevědomí, Každý den jsem blíž a blíž k úspěchu." Pokud si takové věty budete často opakovat nebo ještě lépe si je napíšete, budou stále silnější. Měli byste si je opakovat nahlas před spaním, jakož i těsně poté, co vstanete. Díky takovýmto větám můžete přestat kouřit nebo si obecně posílit své zdraví. "Já jsem nekuřák, ve stresových situacích medituji nebo cvičím jógu. Odměňuji se duchovní knížkou. "

Mantry se původně používaly v Indii a hinduismu. Mantra se většinou začíná slabikou Óm . Slabika Óm byla původně vibrací, která kdysi existovala. Říká se, že na začátku byla vibrace, která byla stále hlasitější a jejímž prostřednictvím byl stvořen celý materiální svět. V hinduismu se věří, že toto Óm je nejblíže k původní vibraci a proto se také mantry začínají slabikou Óm. Velmi známou mantrou je: "Óm Mani Padmé Húm" . Tato mantra se v Tibetu neustále opakuje. Znamená: "Zdravím to posvátné, které existuje v lotosu, ve mně." Je to poděkování se nebo připomenutí toho, že každá lidská bytost má v sobě věčnou duši. Zde je další mantra v sanskrtu: "Óm, Só Ham Šrí Deva Puris Mahadevaya námahy." "Jsem velký Bůh, který je vždy čistý a stojí mimo času."

Má sa za to, že v meditácii sa môže človek opakovaním takýchto viet vnútorne očistiť. Verí sa, že sanskrit je posvätný jazyk, ktorý vznikol tým spôsobom, že veľká duša dokázala v skorších dobách vnímať určité vibrácie nachádzajúce sa v našom vnútri. Takto vznikol posvätný jazyk Sanskrit. Vety nemusia byť len v sanskrite, nemusia to byť žiadne zložité vety, dôležité je iba to, aby ste verili tomu, čo si opakujete.

Mantra

Foto © byheaven http://www.istockphoto.com I pmalenky

Například pokud je někdo nemocný a opakuje si mantru: "Já jsem zdravý." , tak to může vést k vnitřnímu konfliktu. Musíte si to vždy říci, jako by to už byla pravda. V tomto případě by si mohl říci: "Já jsem mou duší a duše je vždy zdravá." Existují ale i lidé, kteří si nejsou jisti tím, zda vůbec mají duši. V takovém případě by se to mělo formulovat tak, aby to bylo pro danou osobu v pořádku. "Každým dnem jsem zdravější a zdravější" nebo "Moje tělo a vnitřní systém mají svou vnitřní inteligenci a tato inteligence mě léčí." Ráno a večer je nejdůležitější si mantry napsat nebo si jejich nahlas říct. Pokud si je nemůžete říct nahlas, postačí, když je budete i šeptat.

Naše knižka „Denník mága" (zatiaľ dostupní v nemeckom jazyku) je přitom veľmi nápomocí.

Logo Mantra

Mantra

Potřebujete pomoc nebo máte nějaký problém? Zavolejte nám nebo nás kontaktujte e-mailem. Těšíme se na vás!

Preloženo z nemeckýho originálu: Mantra

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.

Centrum pro bílou magii

Přijďte a prociťte hluboký duchovní mír našeho chrámu. Najděte rovnováhu, mír a novou inspiraci v našich posvátných prostorách. U nás zažijete konzultace zaměřené na vás problém jakož i meditační semináře a pravidelné přednášky o bílé magii, o voodoo a duchovních otázkách.