Pomoc, léčba, tipy, terapie! Magie a meditace.

Burnout: syndrom vyhoření

Krize úspěšných

Jedna vědecká analýza se zabývala počtem absencí v letech 2004 až 2010 z důvodu vážných symptomů vyčerpání nazývaných také burnout. Základem bylo vyhodnocení 10 milionů různých dat, které měl vědecký institut k dispozici. Až 30% pracující populace bylo postižené těžkým vyčerpáním. Toto zjištění se shoduje s výsledky dřívější studie Světové zdravotnické organizace WHO pro Evropu. Podle ní jsou dnes v Evropské unii psychické poruchy odpovědné za více než 26% všech absencí.

Stacks Image 56079

Foto © Otmar Winterleitner http://www.istockphoto.com I pmalenky

Biela mágia Pentagram

Burnout

Pomoc a léčba

Na začátku vyhoření je strach. Cítit se nenahraditelný nosuvisí s nafoukanosti, ale je znakem strachu, očekávání rodiny, strachu o pracovní místo, očekáváními přátel a kolegů, které člověk nedokáže naplnit. „Musím to udělat!“ Je motto, kterým se řídí lidé, jež postihuje Burnout!Pomoc v této situaci vidíme především ve zvládání stresu. Nejlepším způsobem je naučit se stres efektivně odbourávat formou meditace.

Naučte se meditovat!
Na našich kurzech trénují účastníci různé metody meditace. Účinná je i speciální meditace, která podporuje lepší uvědomění svých myšlenek a pocitů. ZDE nás můžete kontaktovat a domluvit si s námi schůzku.

Burnout:

Jde o psychický stav vyčerpanosti.

Vyskytuje se zvláště u profesí obsahujících práci s lidmi nebo alespoň kontakt s lidmi a závislost na jejich hodnocení. Tvoří ho řada symptomů především v oblasti psychické, částečně i fyzické a sociální. Klíčovou složkou syndromu je emoční vyčerpanost, kognitivní vyčerpání a "opotřebovanost" a často i celková únava. Všechny hlavní složky burnout syndromu vycházejí z chronického stresu.

Meditace v každodenním životě:
Pro dlouhodobé výsledky je třeba věnovat se meditaci každý den; tj. vyčlenit si půl až třičtvrtě hodiny na meditační trénink doma. Ještě k tomu je třeba přičíst malé časové pauzy. Když umíte dobře anglicky, tak vám velmi doporučujeme tento program: Headspace program. Dnes existují aplikace díky kterým můžete meditovat kdykoliv a kdekoliv! Nabízíme vám na míru šité stres management semináře a meditační semináře!

Burnout

Vyhoření

Z politiky je známou prominentní obětí burnoutu Mathias Platzeck. Po kolapsu krevního oběhu, jakož i několika poruch sluchu se v roce 2006 vzdal postu předsedy SPD. Práce, o níž jeho předchůdce Franz Müntefering řekl: „Nejkrásnější práce kromě postu papeže. Jaká to jen zátěž!“

Podle studie Bertelsmannova nadace klesá podstatně riziko vyhoření tehdy, když vedení podporuje spolupracovníky a podřízené a poskytuje jim své uznání, sounáležitost a jistotu. A když je orientované i na osobní potřeby svých podřízených.

Rýnský vestfálský institut pro výzkum hospodářství ve své studii vyhodnotil, že podnikatele v Německu stojí péče o své psychicky vyhořelé zaměstnance ročně asi 9 milionů euro. A je tu ještě skrytý fenomén v podobě neschopnosti dosáhnout stanovených hospodářských výsledků.

Právě ekonomická kalkulace přivádí firmy k tomu, že začínají zmírňovat své nároky na zaměstnance. Není to jen láska k bližnímu (!), ale věřme, že i to je prvek, který postupně přinese změnu. Musíme se naučit brát v úvahu člověka jako BYTOST. Vždyť přece není stroj, který nepotřebuje přestávky a běží od rána do večera!

Burnout syndrom

Foto © miljko http://www.istockphoto.com I pmalenky

Kde mám hranice? Jak se naučím říkat „NE!“? Jak se dokážu vypořádat s kritikou? Co s nároky, abych byl(a) dokonalý(á)? Jak si opět udělám čas na sebe i svoji rodinu? Firma profituje i z toho, když učí zaměstnance, jak si dlouhodobě udržet svoje síly. I tím snižuje počet neschopenek, které pramení z role oběti.

Každý pracující nebo zvládající svoji rodinu či rodinné příslušníky ví svoje o symptomech vyčerpanosti. Tyto stavy se vytrácejí dokončením stanovené úlohy, nebo když si vezme dovolenou. Pokud tlak narůstá, musíme počítat s prohlubujícími se problémy. Když včas rozpoznáme symptomy, dá se proces vyhoření zastavit a zvrátit. Experti doporučují stanovit si hranice, kde už říkám: „NE!" Čas, kdy už potřebuji pomoc, hlavně zvenčí a profesionálně!

Nejhůře se snáší a vyžaduje nejvíc sebezapření otevřeně a nahlas říci: „DOST! UŽ STAČILO! VÍC UŽ NEDĚLÁM!“

Meditace. Proč, jak, co...

Logo Burnout

Burnout: prevence

Cítíte se frustrovaně, bez motivace, bez energie a nevíte proč? Takovéto pocity často pramení z určitého vzorce chování, trendů anebo určitého stereotypu, kterým se poddáváme bez toho, abychom si toho všimli. Tyto vzorce chování a stereotypy dokážeme změnit a ovlivnit tak, abyste vědomě ovlivňovali svůj život více pozitivně než negativně. Můžete dosáhnout všechno, pokud do toho vložíte svého ducha a své srdce. A my vám s tím pomůžeme!

Úplně vystresovaný? Manažer? Vrcholový sportovec? Nabízíme vám na míru šité semináře stres managementu a meditace!

Vše o meditaci.

Burnout spirála

1 Bolesti různého druhu
2 Poruchy spánku
3 Ztráta energie
4 Konec myšlení: "Tuto situaci nedokážu změnit"
5 Podrážděnost, verbální útoky až agresivní výbuchy
6 Problémy s koncentrací a pamětí
7 Potřeba více pracovat: "Musím dosáhnout svých cílů"
8 Sociální izolovanost: "Moje práce mi prostě nedovolí ani jeden volný večer"
9 Pocity viny
10 Myšlení, které se nedá zastavit
11 Ztráta motivace a zájmu
12 Výrazné změny nálad
13 Sebevražedné myšlenky
14 Apatie a/nebo trýznivý vnitřní neklid
15 Deprese
16 Vyhoření

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.

Centrum pro bílou magii

Přijďte a prociťte hluboký duchovní mír našeho chrámu. Najděte rovnováhu, mír a novou inspiraci v našich posvátných prostorách. U nás zažijete konzultace zaměřené na vás problém jakož i meditační semináře a pravidelné přednášky o bílé magii, o voodoo a duchovních otázkách.

Daghan-Malenky GmbH
Mgr. Jana Čermáková
John-F.-Kennedy str.27b
341 28 Kassel
Mobil: +491 573 096 9172
+421 903 575 402
bilamagie@me.com


Marion Daghan-Malenky
Espenauer Straße 10
342 46 Vellmar
Telefon: +49 160 95 81 34 93