Glosář

Bílá magie

Jak se naučit rituály

Bílá magie: Bílá magie je práce s energií. Při zaměření se na léčení, nalezení lepší práce či na harmonický vztah, používá mág energii pro dobré účely a hovoříme o bílé magii. Je dobré vědět, že v bílé magii se často užívají kouzla analogie. Ovlivňování toho samého tím samým je hlavní zákon analogie - hermetický zákon. Není pochyb o tom, že všechny bytosti, věci a události spolu souvisí, vzájemně se podmiňují a doplňují. Cílem bílé magie je ochrana a léčení. Počátky bílé magie sahají až do dávných egyptských a hebrejských časů.

Bílá magie je vlastně usměrňování energie v pozitivním smyslu. Jinak řečeno vytváření harmonie a jejím působením odstraňovat negativní lidské vlivy, působící skrze démonické zásahy. Bílá magie znamená v božském pojetí chránit jeden druhého, ale i sebe samého, před vlivy černé magie a před démony.

Stacks Image 1738270

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

V bílé magii se pracuje nejen s analogiemi a koncentrací pozornosti, ale i s duchy, božstvy a živými energiemi, které je možné vyvolat a ovládat. Bílá magie je proto označována jako "bílá," protože posláním bílé magie je vždy docílit zlepšení situace a přinášet "dobro." Samozřejmě co je dobré nebo zlé je velmi relativní. To, co bylo před 500 lety považováno za dobré, může být dnes absurdní a zlé. I zvyky v jednotlivých kulturách mohou být úplně protichůdné. To, co je například v Číně vnímáno a označováno jako dobré je v Česku nepředstavitelné a nepřijatelné. Z tohoto úhlu pohledu je, a také zůstává, "bílá magie" polemickou a diskutabilní.

Zkuste pochopit a přijmout, že forma je jen iluzí. Tady někde začíná bílé magie. Uvědomte si a přijměte, že neexistuje ani minulost ani budoucnost. Jen forma a představa, o které meditujete, se stává skutečností.


Chtěli byste se dozvědět více o bílé magii? ZDE si můžete přečíst více o rituálech bílé magie a voodoo.

Logo Voodoo magie

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.

Centrum pro bílou magii

Přijďte a prociťte hluboký duchovní mír našeho chrámu. Najděte rovnováhu, mír a novou inspiraci v našich posvátných prostorách. U nás zažijete konzultace zaměřené na vás problém jakož i meditační semináře a pravidelné přednášky o bílé magii, o voodoo a duchovních otázkách.