Meditace a bílá magie

Naučte se, jak správně meditovat!

Instrukce pro Vaši meditaci

Meditace pro začátečníky

1. Posaďte se nebo si lehněte

Pokud sedíte, ubezpečte se, že sedíte pohodlně, jinak můžete začít pociťovat bolest v zádech nebo jiné části těla, což zbytečně odvádí vaši pozornost. Nejlepším způsobem je opřít se o něco.

2. Zavřete oči

Pokud jste unavení, můžete nechat oči otevřené, ale na něco se soustřeďte. Nejlepším způsobem, jak se soustředit, je dívat se do plamene svíčky.

3. Pozorujte svoje tělo

Pozorujte, jak dýcháte, jak dýchání způsobuje, že se vaše tělo trošku hýbe s každým nádechem a výdechem. Vnímejte všechno okolo vás - váš pokoj, zvuky, vůně, židli, na které sedíte, a tlak, který vyvíjí vaše tělo na židli…

4. Soustřeďte se na svůj dech

Nyní je čas zpomalit. Vizualizujte si, že všechno okolo vás se zpomaluje, i to, že dýcháte pomaleji. I vaše myšlenky již proudí pomaleji.

5. Pozorujte svoje myšlenky

Představte si, že jste v kině, sedíte a díváte se na film - a tento film je vaše mysl - vaše myšlenky. Jaké druhy myšlenke vám proudí hlavou? Jsou to myšlenky o práci, partnerovi, rozhovorech s některými lidmi, povinnostech…dovolených, budoucích plánech..? Pozorujte je pečlivě. Tyto myšlenky velmi ovlivňují vaše emoce a vaši pohodu! Dobré, konstruktivní a pozitivní myšlenky způsobují pozitivní pocity. Strach, pochybnosti, lítost a afirmace typu „Nejsem dost dobrý,“ „Mohu být oceněný jen pokud budu tvrdě pracovat“ a podobně způsobují negativní emoce, jako jsou smutek, depresi, hněv, nervozitu, frustraci a podobně.

6. Nebojujte se svými myšlenkami!

Nechejte je pouze přicházet a odcházet. Nepřemýšlejte o nich dále.

7. Teď se soustřeďte ještě houběji. Na vaše emoce, pocity

Pokud nejsou dobré, „vydechněte“ je pryč. S každým dalším nádechem se stále více a více uvolňujete.

Jednoducha meditace

Foto © mstresnak I sstresnakova

8. Udělejte prohlášení

Zkuste si říct tato tvrzení a procítit je: „Jsem klid,“ „Jsem harmonie,“ „Jsem bezdůvodná radost.“ Můžete si pomoci i vizualizací - představujte si nějaká krásná místa, jako byste na nich byli a že všechno je jednoduše perfektní. Pokud to uděláte, bude jednodušší cítit se lépe.

9. Zůstaňte uvolnění a ciťte klid, harmonii a radost


10. Vraťte se nazpět

Když cítíte, že stačilo, vraťte se nazpět. Jemně zaměřte svou pozornost opět na svoje tělo, zhluboka se nadechněte, trochu se protáhněte a (pokud byly vaše oči zavřené) otevřte oči.

Biela mágia Pentagram

Meditace se světlem

Světlo je pro nás lidi velmi důležité. Během slunečních dní se cítíme lépe. Sluneční světlo má na naše tělo přímý účinek, reguluje biologické rytmy a stimuluje naše tělo. Moderní medicína už využívá světlo i na léčbu některých onemocnění.

Není tedy překvapující, že světlo můžeme používat i během naší meditace, a že bude mít pozitivní účinek na naše psychické a fyzické zdraví!

Nabízíme vám tři možnosti meditace se světlem. Měli byste si zkusit všechny tyto meditace se světlem a následně si vybrat jednu, která pro vás bude nejlepší, případně je můžete kombinovat tak, jak to cítíte.

1. Světelná koupel

Zavřete oči a uvolněte se. Začněte s chodidly a postupujte k trupu, rukám, krku a hlavě. Potom se soustřeďte na svoje dýchání, mělo by být pravidelné a rovnoměrné. Následně si vizualizujte světlo okolo vašeho těla. Ve skutečnosti se nacházíte ve středu světelné bubliny. Barva světla by měla být jasná a příjemná. Následujte svoje pocity - může být bílá, žlutá, růžová, nebesky modrá, fialová, zlatá… Pozorujte jejich účinky. Pokud máte problém vizualizovat si světlo, tak hledejte ve svojí paměti. Vzpomeňte si na krásný slunečný den někde venku v přírodě!

2. Světlo v nitru

Zavřete oči a uvolněte tělo. Začněte chodily a postupujte k trupu, rukám, krku a hlavě. Potom se soustřeďte na svůj dech, měl by být pravidelný a rovnoměrný. Teď si vizualizujte světlo v každé části svého těla. Začněte znovu s chodidly a následně přejděte k trupu, rukám, krku a hlavě. Pokud máte problém s vizualizací světla v některé části svého těla, je možné, že s danou částí máte nějaký problém nebo může jít o chorobu. Takže podnikněte potřebné kroky.

3. Vdechování světla

Zavřete oči a uvolněte tělo. Začněte s chodidly, postupujte k trupu, rukám, krku a hlavě. Potom se koncentrujte na dýchání, mělo by být pravidelné a rovnoměrné. Potom si představujte, jak s každým nádechem proudí do vašeho těla světlo. S každým výdechem si předststavujte, jak energie a pocity, které nejsou pro vás dobré, vycházejí z vašeho těla ven.

light meditation

Picture © sstresnakova

Meditace pro léčení těla

Všimli jste si, že myšlenky mají obrovský vliv na vaše tělo? Není to nic „výjimečného.“ Pokud chcete například zvednout svoji ruku, pomyslíte na to a zvednete ji. Všechny myšlenky, které máme, ovlivňují naše tělo! A teď popřemýšlejte o tom, jak vaše tělo ovlivní myšlenka typu: „Moje tělo není vůbec pěkné, má divný tvar..“ Možná máte „pravdu.“ Možná nevypadáte jako vítěz v soutěži fitness nebo profesionální tanečník. Nebo potřebujete zredukovat svoji hmotnost. Ale toto není důvod pro to, abyste neměli rádi svoje vlastní tělo! Potřebujeme se na naše tělo podívat z jiné perspektivy. Pravdou je, že nejsme jen toto tělo. Samozřejmě, naše tělo je součástí nás, ale vnímejme ho spíše jako užitečný nástroj než jako symbol naší hodnoty! Musíme znovu vidět jeho krásu a jedinečnost. A toto je účelem této meditace.

1. Sedněte nebo lehněte si

Pokud sedíte, ujistěte se, že sedíte pohodlně, jinak vás mohou začít bolet záda nebo jiná část těla a dostatečně se nesoustředíte. Nejvhodnější je opřít se o něco.

2. Zavřete oči

Pokud jste unavení, nechte oči otevřené, ale na něco se soustřeďte (například pozorujte plamen svíčky).

3. Vnímejte všechno, co je okolo vás

…váš pokoj, zvuky vevnitř i venku, vůně, tlak vašeho těla na židli, na které sedíte…

4. Soustřeďte se na svůj dech

Teď je čas zpomalit. Vizualizujte si, že všechno okolo vás se zpomaluje, i váš dech je pomalejší.

5. Pozorujte svoje tělo

Pozorujte, jak dýcháte, jak váš dech způsobuje to, že se vaše hruď hýbe s každým nádechem a výdechem. Vnímejte celé vaše tělo - nohy, ramena, trup, hlavu… Uvědomte si, že v nitru vašeho těla se právě teď dějí velkolepé věci! Trávení, biochemické procesy, transformace energie z jídla na energii/teplo, tlukot vašeho srdce, aktivita vašeho mozku… Naše tělo je něco výjimečného, symfonie milionů buněk, které pracují dohromady! Je to zázrak.

6. Popovídejte si se svým tělem

Co teď cítíte? Co byste teď nejraději řekli svému tělu, tělu, které vám dává možnost neuvěřitelného zážitku zvaného lidský život? Povídejte si teď se svým tělem s plným vědomím. Můžete mu říci nebo jako: „Ó, moje drahé tělo, děkuji ti za to, co jsi, že děláš to nejlepší každý den, že se snažíš poslouchat všechny moje pokyny. Přeji ti hodně zdraví a vitality. Jsi opravdu obrovským darem. Budu se snažit dávat ti jen to nejlepší - nejlepší výživu, zdravý pohyb, milující pozornost…“

7. Pozorujte, co se děje teď

Co cítíte, že vám „říká“ vaše tělo? Mluví s vámi prostřednictvím pocitů.

body meditation

Foto © a.schaffer I pmalenky

8. „Naskenujte“ svoje tělo od chodidel až k vrcholu vaší hlavy

Představte si, že můžete vidět, co je ve vašem nitru, uvnitř vašeho těla. Cítíte, že všechno je v pořádku? Nebo cítíte, že některé části nejsou v pořádku? Věnujte pozornost „problematickým“ zónám, nasměrujte tam svou pozornost a lásku/energii.

9. Vraťte se zpět

Dýchejte několikrát zhluboka. Nechejte věci jít. Pomalu otevřete oči a vraťte se do normálního stavu vědomí.

Stromová meditace

Jak již titulek napovídá, nejlepší místo, kde tuto meditaci uskutečňovat, je někde venku, v přírodě. Běžte do lesa nebo si najděte nějaké tiché místo v parku. Pokud je pěkný a slunečný den, medituje bosí.

1. Postavte se na trávu, nohy mírně od sebe. Musíte se cítit příjemné při tom, jak stojíte. Zhluboka se nadechněte a uvolněte se, relaxujte.

2. Pozorujte stromy okolo sebe. Stojí pokojně s kořeny v zemi a s větvemi natahujícími se ke Slunci a obloze

3. Zavřete oči. Představe si, že jste také strom. Vaše tělo je kmen, vaše chodidla jsou kořeny, vaše ramena a ruce jsou větve. Prociťte kořeny. Přerůstají z vašich chodidel do zeme. Jdou hlouběji a hlouběji, hledají si cestu skrz zem a kamení. Prociťte, jaké to je být zakořeněný v zemi. Ciťte zem, poslouchejte její šepot. Zvedněte ruku k Slunci. Představte si, že jsou to větve. Prociťte teplo a světlo, které přichází ze Slunce. Prociťe vítr ve vaší tváři. Prociťte vodu, která proudi vevnitř vašeho těla.

4. Co je za tím vším? Esence života, která proudí v každé bytosti na tomto světě. Je tomu tak u člověka, stejně jako i ve stromě nebo v malé mušce. Prociťte to. Nepřemýšlejte o tom! Nepřemýšlejte, jak byste se měli cítit nebo jestli to cítíte správně! Každý z nás má svůj jedinečný způsob, jak cítit a prožívat věci. Pokud žijete, tato energie je bezpochyby ve vás. Takže - uvolněte se a ciťte. Nechejte věci plynout…

5. Pokud cítíte, že už stačilo, vraťte se nazpět. Zhluboka se nadechněte, jemně soustřeďte opět pozornost na svoje tělo a otevřte oči.

stromov meditace

Foto © mstresnak I sstresnakova

Očišťující a harmonizující meditace

Tato meditace bude vyžadovat vaši představivost a soustředění. Může odstranit vnitřní blokády a v rámci toho obnovit proudění energie ve vašem nitru. Uvolněte se, nebuďte příliš vážní… Jednoduše si jen hrajte a relaxujte při tom. Abyste mohli dosáhnout harmonie a radosti, potřebujete být otevření tomu, co přijde, a nic neočekávat.

1. Sedněte si a uvolněte se. Zhluboka se několikrát nadechněte a s každým výdechem uvolněte svoje tělo stále víc a víc.

2. Teď se soustřeďte na svůj dech. Představujte si, že každý nádech a výdech přináší do vašeho těla sílu života, která je všude a umožňuje nám všem žít. Můžete cítit, že vaše tělo je stále víc a víc naplněné životem. Představte si, že tuto energii můžete přenést i do jemnohmotného těla, které se nachází vevnitř lidského těla, ve skutečnosti je o něco větší, než hmotné tělo… Toto tělo také potřebuje vaši pozornost a je ovlivněné vašimi emocemi. Představte si, že síla života ve vašem nitru pomalu rozpouští „uzly“ vevnitř tohoto jemnohmotného těla a energie prousí znovu bez překážek.

3. Prociťte tento proud ve svém nitru. Nemyslete, jen jednoduše buďte. Vyzkoušejte to, myšlení se ve vašem nitru zastaví. Teď se můžete cítit zdravější, živější a čistější. Pokud cítíte, že je to na vás až příliš mnoho energie, položte ruce na zem a nechejte energii proudit do země.

4. Pokud máte pocit, že stačilo, vraťte se nazpět. Zhluboka se nadechnětě, jemně zaměřte svou pozornost zpět na svoje tělo a otevřte oči.

energetizující meditace

Foto © mstresnak I sstresnakova

Všechny fotografie a ilustrace na této stránce © Slávka Strešňáková I Daghan-Malenky GmbH I Autorka: Slávka I Překlad: Monika a Dominika, Miguel

Meditace pro zklidnění mysli


Někdy po přežití rychlého a pracovně náročného dne, nebo po řešení nějakého problému či situace, je skutečně náročné meditovat. Sedneme si k meditaci, ale jediné co dokážeme, je pozorovat, jak stovky našich myšlenek letí přes naši mysl. A my nejsme schopny jim říct: „DOST!“

Toto jednoduché cvičení, které má původ v zenové praxi, pomůže uklidnit vaši mysl a zaměřit se na vyšší JA, na to kdo skutečně jste.

1. Posaďte se a uvolněte se. Udělejte několik hlubokých nádechů a výdech. S každým nádechem a výdechem je vaše tělo stále více uvolněné.

2. Pamatujte, že jste to VY, kdo ovládá vaše tělo. Dělejte to dál soustředěně několikrát, pozorujte s plným vědomím své nádechy a výdechy. Potom vědomě zvedněte vaši ruku. Pamatujte, že VAŠE PŘÁNÍ je ten kdo zvedá vaši ruku. Potom ruku spusťte dolů a uvolněte ji.

3. Nyní s toutéž vlastní vůlí, dopřejte svému tělu, aby se regenerovala a naladilo se na energii přírody, která je kolem vás. Začněte počítat do deseti. S nádechem řekněte jeden, a vydechněte. Potom pokračujte dále - dva, tři ... S každým nádechem je vaše tělo více a více harmonizovány a uvolněné.

4. Pokud si uvědomíte, že jste se ztratili ve svých myšlenkách, a přestali jste počítat, jen začněte znovu od jedna. Toto cvičení nemá předpisy, nemá pevná pravidla, tak se neciťte provinile, když se při něm ztratíte. Jen se jemně, nenuceně vraťte k odpočítávání. To je cesta, která vaši mysl znovu uklidní.

Logo Meditační výzkum

Instrukce pro Vaši meditaci

Cítíte se frustrovaně, bez motivace, bez energie a nevíte proč? Takové pocity často pramení z určitého vzorce chování, trendů nebo určitého stereotypu, kterým se poddávají bez toho, abychom si to všimli. Tyto vzorce chování a stereotypy umíme změnit a ovlivnit tak, abyste vědomě ovlivňovali svůj život více pozitivní než negativní. Můžete dosáhnout vše, pokud do toho vložíte svého ducha a své srdce. A my vám s tím pomůžeme!

Jsme tu, abychom Vám pomohli a jsme rádi, že Vás při tom můžeme provázet

Přeloženo ze slovenského originálu: Meditácia pre začiatočníkov

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?


Na problému pracujeme magicky tak dlouho, dokud není vyřešen. Po celou dobu zůstáváme s klientem v kontaktu. Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.

Centrum pro bílou magii

Přijďte a prociťte hluboký duchovní mír našeho chrámu. Najděte rovnováhu, mír a novou inspiraci v našich posvátných prostorách. U nás zažijete konzultace zaměřené na vás problém jakož i meditační semináře a pravidelné přednášky o bílé magii, o voodoo a duchovních otázkách.