Jako správne komunikovat a vyjadrit své pocity

Komunikace partnerů

Jako správne komunikovat a vyjadrit své pocity.

Žijeme v moderní době. Každý dobrý nápad, má i temné stránky. Například vezměme si takový telefon. Kolik nedorozumění už způsobil. Můžeme takto jmenovat mnoho dalších. V podstatě jde o to, že mnoho lidí v dnešní době se snaží si vše řešit přes různé druhy aplikaci, vyhýbají se osobnímu kontaktu. Je to pohodlnější a rozmyslí si, co chtějí říct - napsat. Ale když má přijít do tuhého jak se říká, tváří v tvář, nevědí najít vhodná slova. Proč? Z jedné stránky jsou lidé méně sčítání a tím pádem nemají vhodnou slovní zásobu. Čtou méně než roky předtím a to jim odebírá možnost se pěkně vyjádřit. Teprve tehdy, když jsou lidé na pokraji svých možností, sáhnou po nějaké literatuře. Je důležité si vybrat vhodnou literaturu, která by ho usměrnila směrem, který momentálně potřebuje.

Stacks Image 54711

Foto © Janka Čermáková

Důvodem, proč by lidé měli číst je, že v první řadě se utiší. Jejich mysl je plná různých myšlenek. Ty nám ničí naše zdravé smýšlení. Vezměme si v úvahu, máme den plný napětí a rozpaků.

Co první uděláme běžně při návratu domů po takovém dni? Nalijeme si dobrého vína. Snažíme se vypnout. Je to, ale správné řešení? Mnozí z vás si řeknou, jasné o čem zde píše tato ... .., ale je to také možnost. No dá se to i jinak. Neříkám, že pohárek někdy ublížil, ale ani problémy a vnitřní zatížení nevyřeší. Proto, způsob, jakým bychom měli začít je Relax. Přijít domů a osprchovat se. Smýt ze sebe z celého dne tu sílu emocí a negativní energie, která nás pohltila. Bohužel, je běžné, že lidé se nechají unést emocemi a nástrahami života.

"Občas bývá cesta náročná a zužuje nám prostor, ale konečný výsledek je svobodná duše a lehkost se nadechnout."

Biela mágia Pentagram

Často se stane i to, že se necháme ovlivnit názory jiných, nebo nás příliš stáhne nějaká situace, která není ani tak podstatná, jakou podstatnou to naše Ego vnímá. Takže jako shrnutí pro zlepšení situace, do které se dostáváme je, spíše než ji začnu řešit je, že se nadechnu a uvolním se. Začnu si pomaličku ukládat slova a věty v hlavě a připravím se na to, co potřebuji vyjádřit. Stres je každodenní záležitostí. Nerada to píšu a jakoby zohledňujeme ji, ale bohužel patří mezi největší ničitele.

Ať už vztahů nebo práce, či přátelství a neposlední řadě hlavně nás samých. Proto apeluji na to už po více krát, že to, co člověk jako první může pro sebe udělat, je očistit se po celém dni dobrou sprchou. Druhou částí je vzít si pro sebe alespoň 5-10 minut. Zůstat v klidu. Vím, že jsou doma děti je to velmi náročné, sama mam dvě takže úplně rozumím. No našla jsem si způsob jak. Hodně krát se mě ptají lidé, klienti, jak to všechno zvládám, stíhám a vím propojit. No řeknu vám upřímně, někdy se i já sama sobě divím, že to dávám :). Čili, pokud děti dám spát, vezmu si s sebou hudbu, pustím si ji a medituji. Po meditaci si pustím knihu. Je to můj způsob čtení. Audioknihy poslouchám, když ještě potřebuji večer dotáhnout domácí práce, ale najdu si čas i na normální knihu. Jde o to, že člověk se musí naučit vypnout. Naučit se vypnout je cennější než zlato.

Logo Rozdělení partnerů

Reset do hlavy a nechat chvilku věci plynout stranou je více než podstatné. Co vám chci, ale říci je, že mnoho žen a mužů mají tendenci přijít domů nastartování. Jak to myslím? Že po celém dni napětí se to celé zvrtne a doma se to vypustí. Schytá si to osoba, která za to ani nemůže. A při tom ty osoby tak milujeme. Jde o to, že i ta milovaná osoba přes den si zaslouží pozornost. Pokud se dá, určitě alespoň napsat a zeptat se jaký má den. Druhou věcí, která přináší mnoho nedorozumění, je řešit věci přes telefon.

Pokud dotyčná osoba mě špatný den je více než jasné, že by byla ráda vyslyšena. Ne kritizována, nebo jí ještě bylo přidáno. V první řadě je podstatné člověka poslechnout. Dříve se třeba zeptat, zda má chuť si zavolat nebo se o tom promluvit doma (pokud je to partner), pokud je to kamarád tak se dohodnout na možném setkání. To je největší dar, popovídat si s někým. A nechat se poslechnout plus poslechnout si názor jiného pokud se cítíme buď nedoceněné, pokud to tak působí, nebo máme pouze zraněné Ego.

Komunikace je nejkrásnější dar, jak si můžeme ujasnit všechny nedorozumění nebo zamlčeny situace, které jsme pouze 'přehlédli' z důvodu, že se nechceme hádat. A to je přesně to, že lidé se bojí vyjádřit své pocity. Proč, protože první věcí je, že o toho člověka přijdeme. A další z věcí, co nás brzdí je, že to neumíme správně popsat. Svůj vlastní vnitřní rozpor, boj, který nás zatěžuje. A to jsou ty naše myšlenky, které si najdou vždy cestu jak nás oblbnout a proto je více než jasné, že hlavu právě pro tyto tíhy třeba vyčistit, aby ty pozitivní myšlenky měli cestu k nám a věděli věci lépe promyslet si a potom dořešit. A takto každým jedním dnem dokážeme být pro sebe lepším člověkem a taky pro své okolie.Najviac rozpadů ve vztahu jsme zaznamenali většinou při nevhodné komunikaci, kde už to pak procházelo do výčitek. Je to podle vás na místě?

Každý z nás uděláme jednou za čas nějakou chybu. Pokud je to samozřejmě v rámci normy. Ale i fakt, že pokud chyboval je více než důležité si přiznat chybu a zároveň se zkusit vžít do kůže partnera-ky. Ne vždy to co řekneme je vhodné nebo řečeno tak jak bychom potřebovali. Vždyť to je přesně ono, že jak to celé pak vyzní. Někdy se stane, že právě ten moment člověka překvapí, protože mu promluvíme do duše. A zasáhneme jak se říká do černého. Zraní se jeho Ego. Ale v tomto spočívá další výzva ke komunikaci. Když se dostane člověk do stavu, kde už začíná být hustě, třeba být také připraven na všechny možné verze rozhovoru. Na to je třeba být sečtělý a mít jasno v hlavě. Vždyť přece hádat se je to nejjednodušší řešení jaké člověk zná. A nikdy to dobře neskončilo. Proto bych vám poradila takto. .

Jak začít komunikaci nebo rozhovor s člověkem, kde cítím potřebu mu něco vysvětlit, říct, přehodnotit.

1.Premyslieť si, co považuji za nutné dořešit a vysvětlit

2.Predtým jako spustím monolog by bylo dobré si uvědomit, že pokud nemám dobrou náladu ani rozhovor nemusí nedopadne podle představ, proto je důležité se uklidnit

3.Predýchať a najít první vhodnou větu, která by nastavila celý průběh komunikace

4.Pokud komunikujeme, věnovat se pouze rozhovoru, ne dělat při tom jistou aktivitu

5.Pekne ukládat věty a slova, hlas mít pod kontrolou a nezapomenout si uvolnit tvář, mimika je stejně podstatná

6.Nehrýzť si nehty, nebýt neklidným, neposedným

7.Nechať prostor i druhému se vyjádřit a najít v jeho slovech kus pravdy a zamyslet se nad jeho uvažováním

8.Pokud má pravdu přiznat ji a uznat, že změna musí nastat i na vaší straně

9.Nechať ho domluvit

10.Poďakovať mu, že si to vážíme, tak jak upřímnost a taky zájem si říci, co nás tíží na srdci

Závěr bývá vždy nejtěžší. Jak to celé ukončit tak, aby bylo dobře na obou stranách? Člověk musí pochopit jednu věc a tou je: ne za každou cenu rozhovor musí skončit objetím nebo automatickým nalezením řešení. Neočekávat změny, které bychom rádi doriešili při rozhovoru. Ty přijdou časem. Některé věci, slova si potřebují nejprve sednout a taky lidé si potřebují nechat projít všechny ty myšlenky a zpracovat je. Proto je důležité si uvědomit, že to jako zanecháme dojem a náš vnitřní pocit po rozhovoru je podstatnější než to, co druhá osoba řekne. Hodně krát se snaží jako obranu na své Ego udělat to slovním rozporům nebo nesouhlasem. Pokud, ale z naší to proběhlo bez emocí, na úrovni a v klidném režimu, nemáme si co vyčítat, mít špatný pocit. Druhá strana potřebuje stejně vychladnout a dát se do rovnováhy. Po každé bouřce vyjde slunce.

Stacks Image 109761

Foto © Janka Čermáková

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a sebeúctu!


Máš pocit, jakoby nad Tvým životem visela kletba? Cítíš, jakoby Tě přemohli zlé síly nebo negativní energie? Víme Tě těchto negativních sil a černé magie zbavit. Na problému pracujeme magicky tak dlouho, dokud není vyřešen. Po celou dobu zůstáváme s klientem v kontaktu.

Po celou dobu zůstáváme s klientem v kontaktu. Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.

Centrum pro bílou magii

Přijďte a prociťte hluboký duchovní mír našeho chrámu. Najděte rovnováhu, mír a novou inspiraci v našich posvátných prostorách. U nás zažijete konzultace zaměřené na vás problém jakož i meditační semináře a pravidelné přednášky o bílé magii, o voodoo a duchovních otázkách.