Runy

Online orákulum

Runy

Online orákulum

Jedním z nejstarších systémů věštění je runové orákulum. Ani samotní odborníci na runy nevědí úplně přesně odkud a kdy přišly. Byli to Etruskové, Kelti nebo Germáni, kteří začali jako první předpovídat budoucnost z run? Tacitus v 10. kapitole svého díla "Germánie" přibližuje nejstarší popis runového orákula. Právě staří Germáni přikládali velkou váhu runovému orákulu. Hluboko věřili předpovědím z run o budoucnosti a osudu.

Jak runy vypadají a z čeho jsou?
Jsou to malé "kameny" velikosti bobu se znakem. Zásadně z přírodního materiálu. Mohou to být malé ploché kamínky - oblázky nebo opracované ovály ze dřeva. Pokud jsou zhotovené ze dřeva, odřeže se ze zdravého stromu větvička. Ta se rozdělí na menší části a ty se vyhladí. Následně se označí jednotlivými znaky.

Runy

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Jak se s nimi pracuje?
Postup je jednoduchý. Z celé sady se vybere namátkou jedna runa. Každá vyjadřuje vlastní kvalitu a má jedinečný význam.

Při jiném postupu se runy hodí na bílou podložku. Tak vytvoří určitý znak. Pokud jde o veřejnou věštbu, modlí se kněz k Bohu. Při soukromé věštbě se kněž nebo otec domu dívá k nebi. Přitom vezme tři runy z ostatních. z nich vykládá význam věštby podle vyobrazených symbolů.

Existuje více systémů výkladu, při kterých se používá různý počet run. Běžně se runy dělí na:
- starší runové orákulum s 24 runami
- mladší runové orákulum se 16 runami a
- anglosaské runové orákulum s 33 runami.

V současnosti se častěji používá starší runové orákulum. Kvůli přesnější a cílenější věštbě je rozšířené o 25. runu.

Mate chuť se septet run na svou budoucnost? Pošlete nám vyplněný kontaktní formulář a vypracujeme vám konzultaci s použitím runového orákula. Můžete nám zavolat a my vám popíšeme vaši situaci a navrhneme vám vhodné řešení. Pokud nemůžete telefonovat, můžete dokonce i sami nahlédnout do našeho runového orákula. Náhodný generátor sice nenahradí žádnou poradenskou konzultaci se zkušeným mágem a poradcem, ale zobrazený I-ťing, runa nebo tarotová karta vám však může poskytnou užitečnou radu, jakým směrem byste se měli dále ubírat. Meditujte a přemýšlejte v pokoji, která rada či upozornění je pro vás tou správnou odpovědí.

Máte zájem zeptat se na něco run online? Klikněte ZDE

Chcete vědět více o runách? ZDE si můžete přečíst více o všech 25 runách.

Logo Runy

Runy online

Máte nějakou otázku? Soustřeďte se na vaši otázku... Klikněte potom na Runy Online.

Potřebujete pomoc nebo máte nějaký problém? Zavolejte nám nebo nás kontaktujte e-mailem. Těšíme se na vás!

Přeloženo ze slovenského originálu: Runy

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?


Na problému pracujeme magicky tak dlouho, dokud není vyřešen. Po celou dobu zůstáváme s klientem v kontaktu. Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.

Centrum pro bílou magii

Přijďte a prociťte hluboký duchovní mír našeho chrámu. Najděte rovnováhu, mír a novou inspiraci v našich posvátných prostorách. U nás zažijete konzultace zaměřené na vás problém jakož i meditační semináře a pravidelné přednášky o bílé magii, o voodoo a duchovních otázkách.