Tipy & Triky & Návod

Práce s elementy

Ovládání elementů & Praktická cvičení

Následující cvičení nejsou vhodná pro začátečníky v oblasti magie, protože stejně jako všechny magické rituály působí jako zesilovač. Je proto důležité odhadnout, aby byly cvičeními trénovány správné věci, stejně tak je důležité i nasměrování myšlenek při procvičování na pozitivní výsledky! Zkušenosti s meditací jsou proto velkou výhodou.

Pro mága je důležité probudit v sobě 5 elementů a pracovat s nimi. Vždy jde o vybalancování kanálů a jednotlivých čaker a vyrovnání nerovnováhy (viz text: 5 vnitřních hlasů). Samohláskové mantry se k tomu hodí skvěle, protože mají specifické vibrační účinky neboli působení kmitů, které na základě dané samohlásky podporují příslušný element. Oheň: A, Voda: E, Vzduch: I, Země: U, Duch (éter): O

Cvičení k jednotlivým samohláskám jsou podrobně popsána níže.

Abychom zjistili, který element by měl být posílený/podpořený, doporučuje se vytvořit si nejprve tzv. „zrcadlo duše“: Seznam všech svých pozitivních a negativních vlastností přiřazených k danému elementu. Později nerovnováhu vyrovnáme posílením elementu, který stojí v pentagramu naproti elementu, který je třeba posílit.

Stacks Image 1369513

Foto © Slávka Strešňáková I Michal Kubík I Pavol Malenký I Daghan-Malenky GmbH

To znamená, že člověk musí vědět, že určitá vlastnost přísluší k tomu a tomu elementu nebo že je mezi těmi 2 elementy, je pozitivní nebo negativní a má ji na tolik a tolik procent.

Mnoho chorob vzniká z nerovnováhy mezi aktivitou a pasivitou.

Například manager, který je vždy aktivní, by měl zpívat mantru na samohlásku U nebo ji vnitřně poslouchat, aby v sobě podpořil element Země, který ho uklidní. Pro nezaměstnaného člověka, který rezignoval a už vůbec necítí touhu něco dělat, je naopak vhodná mantra A pro oživení ducha skrze sílu ohně.

Jednotlivé čakry se nejlépe čistí/posilují prostřednictvím manter na speciálních tónech, přičemž i zde bychom měli dbát na přiřazení elementů. K posílení jedné vlastnosti a jí odpovídajího elementu by měl člověk cvičit při přibývajícím Měsíci a pro odstranění nějaké negativní vlastnosti by měl zase cvičit při ubývajícím Měsíci.

Stacks Image 1369978

Seznam čaker s elementy a přiřazením tónů

 • Základní čakra Muladhára: frekvence kmitů: tón A - je to první tón, a proto se ladička vždy ladí na tón A a od tohoto tónu se potom odrážejí i všechny ostatní tóny (ve velkém množství literatury je nesprávně uvedeno, že Muladhára má frekvenci tónu C. To není pravda, ale mohou to posoudit jen lidé, kteří dokáží astrálně cestovat a také rozumí hudbě.), mantra U, element Země, mantru je třeba opakovat 4-krát nebo nějaký násobek čísla 4 (např. 3x4), protože tato čakra má 4 subcentra.

 • Pupeční čakra Svadhistána: frekvence kmitů: tón H, mantra A, element Ohně, mantru je třeba opakovat 6-krát nebo násobek čísla 6 (např. 3x6), protože tato čakra má 6 subcenter.

 • Čakra solar-plexus Nábhi: frekvence kmitů: tón C, mantra E, element Voda, mantru je třeba opakovat 10-krát nebo nějaký násobek čísla 10, protože tato čakra má 10 subcenter.

 • Srdeční čakra Anahata: frekvence kmitů: tón D, mantra I, element Vzduch, tón se zpívá 12-krát nebo násobek čísla 12, protože tato čakra má 12 subcenter.

 • Krční nebo hrtanová čakra Vishudhi: frekvence kmitů: tón E, mantra O (=A+U), mantru je třeba opakovat 16-krát nebo násobek čísla 16, protože tato čakra má 16 subcenter.

 • Čakra "třetího oka" Adžňa: frekvence kmitů: tón F, mantra Ham, Ksham, mantru je třeba opakovat 2-krát nebo násobek čísla 2, jelikož tato čakra má 2 subcentra.

 • Korunní čakra Sahasrára: frekvence kmitů: tón G, mantra Óm (Ó = kombinace hlásek A a U), element Éter, mantru je třeba opakovat 1000-krát, protože toto centrum má 1000 subcenter, ale protože 1000-krát je příliš mnoho i pro mnoho mnichů, používá se i číslo 108 (nebo nějaký násobek tohoto čísla).

Stacks Image 1369858

Foto © rafo http://www.fotolia.com I pmalenky

Sahasrára: To znamená, že mantra se opakuje 108-krát, protože energie kundalini, která vychází z kostrče a prochází skrze všechna centra, má 108 pramenů nebo sil, proto se mantry pro Sahasráru často opakují 108-krát, a proto je také na tibetských a indických málách 108 korálků. Tuto málu doporučujeme používat, protože praxe ukazuje, že při větším čísle už člověk ztrácí pozornost. Mála je v podstatě tradiční tibetský buddhistický růženec. Podle toho, kolik těchto pramenů je probuzených, do takové míry je člověk osvícený. Protože pro dnešního člověka je opakovat mantru i 108-krát relativně hodně, doporučujeme ji opakovat 21-krát. Každé čakře odpovídá určitý plexus, který má určitý počet subplexů. Ještě pro zajímavost uvádím, že hadí energie kundalini leží v kostrči stočená do 3,5 závitu, proto se v zenové ceremonii čaje pije matcha čaj na 3 a půl doušku.

Každá čakra má určitý počet subcenter symbolizovaných okvětními lístky lotosu (např. Sahasrára má 1000 okvětních lístků, Adžňa má 2 okvětní lístky atd.) a kvůli tomu je potřeba danou mantru zpívat vždy jako násobek tohoto daného čísla.

Kromě toho můžete při cvičení přihlédnout i k tomu, v jakém znamení zvěrokruhu> se aktuálně nachází Slunce a tím posilovat prostřednictvím cvičení specifické vlastnosti a jim odpovídající element. Nejlepší je koncentrovat se potom na daný element jeden celý cyklus - tedy 28 dní nebo jeden měsíc.

Seznam znamení zvěrokruhu s přiřazením elementů a vlastností

 • Beran: Element ohně: akce, síla
 • Býk: Element země: akce, sbírat sílu
 • Blíženci: Element vzduchu: sbírat informace, zjišťovat nové věci
 • Rak: Element vody: strávit zážitky, zpětná vazba, vybírat správně
 • Lev: Element ohně: budovat, získávat, vyrábět, shromažďovat ostatní okolo sebe, řídit, managovat
 • Panna: Element země: sbírat, živit ostatní
 • Váhy: Element vzduchu: Toto znamení je dobré na ta období života, kdy se má člověk správně rozhodnout. Pomáhá nám zbavit se balastu a nepotřebných věcí. V tomto období musí člověk reflektovat, co zažil a udělal a také to, co jiní zažili a udělali k tomu, aby se dokázal správně rozhodnout pro další budoucnost.
 • Štír: Element vody: zabít vlastní ego, posunout se na další úroveň
 • Střelec: Element ohně: učit ostatní, vést
 • Kozoroh: Element země: přežít ve všech situacích, pomáhat ostatním prožít
 • Vodnář: Element vzduchu: řekročit hranice a učit se nové věci, získávat novou perspektivu
 • Ryby: Element vody: najít hlubší smysl, učinit nevědomé vědomým, získávat nové/hlubší poznatky

Stacks Image 1369865

Foto © Hollygraphic http://www.fotolia.com I pmalenky

Slunce ☀️ ve znameních zvěrokruhu

Beran ♈️ (21.3. – 20.4.) – v tomto znamení je nejlepší začít s jakoukoliv činností. To znamená např. začí psát knihu, začít nějaký business, začít s novou školou a důležitá je i meditace. Plus je dobré meditovat nad energií. Z čeho získávám energii? A snažit se v tomto znamení i tuto energii lépe získávat. Jak dýchám? Co piji? Co jím? Jak myslím? Jak se usmívám, chodím rovně? Jaký sport dělám? Do jakého businessu se pouštím? Jakou práci dělám? Toto znamení dává energii. A je to energie začátku. Takže s libovolně velkým projektem, se kterým chceme začít, je třeba začít právě v tomto období. V jižní Indii se i Nový rok oslavuje mezi březnem a květnem. Vaisakh je v Indii druhý měsíc v roce a začíná 21. dubna. Ram Navami je v indii zase svátek na oslavu narození Boha Rámy a oslavuje se 20. dubna.

Samozřejmě to souvisí trochu i s předchozím znamením - to znamená se znamením ryb. Protože vždy existuje určitý důvod pro nějaký prvotní impuls, který je často skrytý. V tomto znamení se ptáme: Proč? Kdo jsem? Kam jdu? Má to smysl? Jaký to má smysl? A to se následně projevuje v býkovi. To znamená, že v jednom jdu do hloubky - Proč? Proč? Proč? Jak? K čemu? - a v tom dalším to uvádím do praxe.

Býk ♉️ (21.4. – 20.5.) – pokud je v beranovi dobré s něčím začít a uvědomit si, z čeho člověk čerpá sílu, je v býkovi dobré tuto sílu akumulovat. To znamená přispořit si peníze, dávat pozor na to, aby člověk příliš nerozhazoval a začít uvádět do praxe věci, které si v beranovi uvědomil, tedy co mu sílu dává a co bere. Tedy pokud se málo usmíval a byl příliš v depresi, aby na tom zapracoval. Pro znamení býka je tedy zásadní určitá akumulace energie. V tomto znamení je dobré například začít se stavbou domu, se spořením peněz, je dobré koupit si auto a věnovat se zdravému stravování.

Blíženci ♊️ (21.5. – 20.6.) – v blížencích jde o to dále se intelektuálně rozvíjet. To znamená, že je dobré v tomto období cestovat, začít číst něco nového (pokud se třeba někdo věnoval magii, ale ještě nikdy nevyzkoušel nic z voodoo, ať tedy zkusí jinou techniku; pokud se nikdy nevěnoval meditacím, ať s nimi začne atd.), začít se učit nový jazyk… Hlavní se otevřít se novým náhledům a možnostem.

Rak ♋️ (21.6. – 22.7.) – toto znamení je dobré k tomu, aby člověk pracoval se svými vlastními pocity. Aby se zaměřoval na to, odkud moje pocity pochází, odkud přichází a co znamenají. Je to perfektní znamení, ve kterém člověk může analyzovat své pocity do hloubky tak jako nikdy. Například: Proč miluji tohoto člověka? Proč nenávidím toho člověka? Proč dělám některé věci s odporem? V období tohoto znamení může člověk dostávat odpovědi právě na tyto otázky a získat tak určitou stabilitu.

Lev ♌️ (23.7. – 22.8.) – v tomto znamení jde o to, aby člověk, který prošel předchozími kroky, začal všechny ty věci používat pro ostatní. Především pokud chce člověk dokázat velké věci ve svém životě, aby okolo sebe shromažďoval i jiné lidi s podobným zaměřením a managoval a koordinoval je. To znamená, že je to dobré znamení, ve kterém může člověk zjistit - Co mohu automatizovat, co mohu delegovat a kontrolovat ve svém životě? S tím, že člověk nemusí být samozřejmě jen šéfem nějaké velké společnosti, ale může to být dobré i pro lidi, kteří jsou příliš zaměstnaní v domácnosti - Co mohu managovat jinak proto, abych měl víc času? Co mohu vyžadovat od svých dětí, aby dělaly samy (například umyly nádobí) k tomu, abych měla nebo měla víc času na sebe a tím pádem i na ostatní?

Panna ♍️ (23.8. – 22.9.) – v tomto znamení jde o péči o sebe a o ostatní. Nejde tu však jen o materiální péči jako v býkovi, ale i o péči duševní a duchovní.

Je to druhé znamení, v rámci kterého může člověk akulovat svou energii. Je ale podstatné pochopit tento zákon: "Já jsem ve všem a všechno je ve mně!" To znamená, že když někomu něco dám, tak se mi to vrátí zpět. Co ve svém životě chci a zatím nemám? A navzdory tomu někomu jinému pomoct to získat.

Například: Jeden pár se už dlouho chtěl přestěhovat do nějakého nového domu, ale stále na to neměli peníze. Navzdory tomu našli způsob, jak pomoct jinému páru v rámci svých možností postavit dům a zařídit ho. A ten samý pár jim najednou zprostředkoval možnost přestěhovat se do fantastického domu s tím, že ten pán, který odcházel, za to vůbec nic nechtěl, jelikož byl firmou poslán na 5 let do Asie. Pouze chtěl najít někoho seriózního, kdo se mu o jeho dům postará. Takže měli 5 let fantastické bydlení zadarmo, což jim umožnilo 5 let fantasticky žít v krásném domě, ale i 5 let šetřit a potom si mohli sami koupit něco nového.
(Převzato a upraveno z knihy "Co řekl Bůh" od Neale Donald Walsch.)

Váhy ♎️ (23.9. – 22.10.) – toto znamení je dobré na ta období života, kdy se má člověk správně rozhodnout. Pomáhá nám zbavit se balastu a nepotřebných věcí. V tomto období musí člověk reflektovat, co zažil a udělal a taky to, co jiní zažili a udělali k tomu, aby se dokázal správně rozhodnotu a pro další budoucnost.

Štír ♏️ (23.10. – 22.11.) – je to znamení přerodu. To znamená, že je to nejlepší znamení, kdy člověk může mít mystické zážitky přechodu na jinou dimenzi a přeprogramovat své vlastní podvědomí. Je to nejlepší čas věnovat se přeprogramování vlastního podvědomí, poznání sebe sama jako duše.

Střelec ♐️ (23.11. – 21.12.) – když ve štírovi poznám sebe jako duši, ve střelci je podstatné, abych tyto poznatky, které získám a které vyplývají z poznání seme sama, předával dále. Když člověk něco jednou zažije - to znamená ve štíru může zažít mystický zážitek toho, že já jsem duše - důležité je potom tento poznatek a prožitek přenést do praxe. Realizovat ho, začít se chovat jinak. A realizace je nejlépe možná tak, že učím někoho jiného. Protože tím, že někoho jiného učím, nutím sám sebe určité věci formulovat, škatulkovat, systematizovat a konec konců z toho mám pro sebe ve výsledku největší prospěch.

Kozoroh ♑️ (22.12. – 20.1.) – duchovní člověk musí být schopný se přizpůsobit a žít i z úplně mála. Je to dobrá doba na půst a také k tomu, aby se člověk zamyslel nad tím, kde ztrácí energii a které věci v jeho životě jsou nesmyslné nebo zbytečné. To znamená, že je to velmi dobrá doba na to, aby člověk redukoval práci a soustředil se jen na podstatné věci. Je to dobrá doba pro selektování toho, co je vlastně opravdu důležité a co tedy musím a chci dělat a na to, aby člověk vyhodil všechny nepotřebné činnosti, věci nebo způsoby.

Vodnář ♒️ (21.1. – 19.2.) – jde tu o překročení vlastních hranic. Je to znamení, které nám dává nové perspektivy. V rámci toho je dobré poznat se snovými lidmi, přijmout i jiné způsoby myšlení a konání nebo se snažit tyto způsoby myšlenki a konání pochopit. Překonávat vlastní psychické a fyzické hranice a stejně tak i cestovat.

Ryby ♓️ (20.2. – 20.3.) – jde tu v první řadě o otázku: Proč? Proč? A proč? Proč myslím, jak myslím? Proč dělám to, co dělám? Proč jsou věci takové, jaké jsou? Toto jsou otázky, se kterými je velice dobré se zabývat právě ve znamení ryb. Proč chci právě tohoto partnera? Proč chci být milionář? A když člověk najde v rámci tohoto znamení odpovědi na své "proč", vyplyne z toho znovu znamení berana. Tam už ví proč a ví co. A celý cyklus začíná znovu.

Znamení zvěrokruhu v magii lásky❣️

Na co se ve kterém znamení soustředíme při magii lásky jako mágové:

Stacks Image 1369885
Beran
Ve znamení berana se soustředíme na to, aby měl klient impuls ke konání toho, co má dělat a má mu to dát jiskru. Např. často říkáme: "Tento člověk má jiskru." A to je právě to, co tomu klientovi můžeme v tomto období prostřednictvím rituálů dát.
Stacks Image 1369886
Býk
Ve znamení býka se soustředíme na to, aby sbíral svou sílu, aby zlepšil svou finanční situaci. Má mu to dát určitou vnitřní jistotu. Lidé, kteří jsou bohatí, jsou atraktivní. A to může v tomto znamení získat. Děláme rituály k tomu, aby byl tento člověk bohatší.
Stacks Image 1369887
Blíženci
V tomto znamení se soustředíme na to, aby měl klient rozhled. Děláme proto rituály za tímto účelem a tím pádem je atraktivnější, protože něco nového procestoval a poznal.
Stacks Image 1369894
Rak
Ve znamení raka děláme rituály k tomu, aby byl klient v duševní a duchovní rovnováze a aby se vyznal se svých pocitech.
Stacks Image 1369897
Lev
V tomto znamení dáváme klientovi sebedůvěru a vůdcovské schopnosti
Stacks Image 1369900
Panna
Ve znamení panny mu dáváme schopnost a možnost být starostlivým, pozorným partnerem, starat se o své zdraví a zdraví ostatních.
Stacks Image 1369903
Váhy
V tomto znamení se klient naučí rozlišovat správné od nesprávného, prospěšné od neprospěšného.
Stacks Image 1369906
Štír
Ve znamení štíra se klient naučí nebrat si věci osobně a dostat se na další duchovní úroveň. Čím je člověk duchovnější, tím je přitažlivější (duchovní samozřejmě v pozitivním smyslu a ne v tom smyslu, že chodí jednou týdně do kostela).
Stacks Image 1369909
Střelec
V tomto znamení získá schopnost motivovat sebe i ostatní. Dává mu znova jiskru, kterou nyní dokáže předat i dále.
Stacks Image 1369910
Kozoroh
Ve znamení kozoroha se pracuje na průbojnosti a síle. Člověk ví, co chce a nevzdává se. Nevzdává se do té doby, dokud svého cíle nedosáhne. Odhazuje nepodstatné.
Stacks Image 1369915
Vodnář
V tomto znamení klient získává rozhled, nadhled a inteligenci. Čím má člověk víc těchto vlastností, tím je přitažlivější.
Stacks Image 1369918
Ryby
Ve znamení ryb se pracuje na hloubce charakteru. Člověk ví, co chce a ví, proč to chce. Lidé, kteří věcí, co chtějí a vědí i proč to chtějí, jsou přitažliví a zajímaví.

Všechny ilustrace © mystockicons http://www.istockphoto.com I pmalenky

Pro ty lidi - mágy, pro které je toto rozdělení na 12 znamení zbytečně složité, je tu ještě další možnost. Mohou se soustředit na to, že každému elementu odpovídají 3 znamení a v rámci daného souhvězdí se mohou soustředit jen na daný element. A také přesnou polohu v rámci souhvězdí. Když je Slunce například ve znamení berana, lva nebo střelce, soustředíme se na element ohně.

 • Oheň - Beran, Lev a Střelec
 • Voda - Rak, Štír a Ryby
 • Vzduch - Blíženci, Váhy a Vodnář
 • Země - Býk, Panna a Kozoroh

Jsou různé způsoby nebo pohledy na to, kdy je Slunce v jakém znamení zvěrokruhu (doporučujeme aplikaci Deluxe Moon). Datum vstupu a výstupu Slunce do daného znamení je jiný v tropickém roce, siderickém roce a je také jiný při vstupu do rovnoramenného souhvězdí. To znamená, že to buď dělíme rigorózně na 12 stejných částí nebo se podíváme na to, že souhvězdí je od - do v určitém znamení a potom např. štír je jen 2 týdny. Každý rok se čas vstupu Slunce do znamení liší a ten, kdo se narodil na rozhraní znamení si potom někdy není jistým tím, do kterého znamení vlastně patří.

Jedním kritériem je to, že se člověk může zaměřit jen na živly:

V rámci ohnivých znamení se velmi dobře řeší nějaký nový kontakt (napr. v magii lásky) nebo počáteční impulzy, nové začátky.
V rámci vodních znamení se řeší víc práce s vlastními city, co a proč cítím, musím to cítit? Jako ovládat city? Patří sem pocit sebedůvěry a nějaký ten "šmrnc", který člověk musí mít.
V rámci zemských znamení se řeší pocit jistoty, peníze, vztahy s rodinou, akumulace vlastní energie na různých ůrovních, pránická a fyzická energie.
V rámci vzdušných znamení se řeší poznávání nových věcí, otevírání se novým pohledům, rozšiřování horizontů, relativita věcí.

„To nejjednodušíí“ je dívat se na dělení na 12 částí, které mají stejnou úroveň. To je to nejjednodušší, i když samozřejmě skuteční mágové se dívají i na přesnou polohu v rámci souhvězdí. V rámci toho je Slunce v určitých souhvězdích déle a v jiných zase kratší dobu. Existují různé způsoby, jak se tyto věci dají měřit.

Praktické příklady:

Jsou různé způsoby toho, jak můžeme měřit to, zda je Měsíc nebo Slunce v nějakém znamení a toto jsou ještě jiné způsoby. Pro mága nebo pro ty lidi, kteří se chtějí tomu věnovat podrobněji uvádíme ještě další detaily jiné způsoby měření.

Vodní znamení: Rak, Štír a Ryby

Příklad: Člověk, který potřebuje zvýšit citlivost. Citlivost patří k vodním vlastnostem. Když chce zvětšit nějakou vodní vlastnost, tak to bude dělat v době přibývajícího Měsíce, a když nějakou negativní vlastnost chce zase naopak zmenšit, tak to bude dělat v době ubývajícího Měsíce. Nejlépe se tou danou vlastností bude zabývat tehdy, když je Slunce ve vodním znamení. A v této době přibývajícího Měsíce se člověk věnuje nějakým vodním vlastnostem, které chce zvýšit, například citlivost, a při ubývajícím Měsíci bude věnována těm vlastnostem, které chce, aby odešli, například deprese, protože to je také negativní vodní vlastnost. Takže člověk zjistí, na čem potřebuje pracovat a zároveň se v tomto období soustředí i na příslušný Sigil vody.

Ohnivé znamení: Beran, Lev a Střelec

Příklad: Člověk potřebuje pracovat na ohnivých znameních, takže bude na tom pracovat hlavně v době, kdy je Slunce v ohnivých znameních - lev, beran, střelec (od - do). V těchto dobách, kdy bude přibývající Měsíc se soustředí na vlastnosti, které mají u něj přibývat, například síla, schopnost vedení, schopnost prosadit se. Při ubývajícím Měsíci se bude v těchto časech zase věnovat negativním vlastnostem ohně, aby ubývaly, jako například egoismus, bezohlednsot vůči jiným lidem a podobně. V tomto období se soustředí i na příslušný Sigil ohně.

Vzdušné znamení: Blíženci, Váhy a Vodnář

Příklad: Pokud člověk potřebuje pracovat na vzdušných znameních, tak na tom bude pracovat v době, kdy je Slunce v příslušných vzdušných znameních. V těchto dobách se při přibývajícím Měsíci soustředí na ty vlastnosti, které chce u sebe posílit a mají u něj přibývat, například tvořivost, lehkost, inteligence. V době ubývajícího Měsíce se bude v těchto časech zabývat negativními vlastnostmi vzduchu, aby u něj ubývaly, například nerozhodnost, žárlivost nebo proměnlivost. V tomto období se soustředí i na příslušný Sigil vzduchu.

Další příklad: Doporučujeme vám prohlédnout si i tento film: Čistá duše. Je to film o člověku, který jel příliš do vzduchu. Přesně totéž se stane, pokud někdo bere speed Amphetamín. Do rovnováhy se dostává prostřednictvím země, vztahů, času s příbuznými, prací na zahrádce a podobně…nebo prostřednictvím vody, hry na hudebních nástrojích, ale ne extrémně !!! Vždy, když někdo jde určitým směrem, aby např. dostal Nobelovu cenu, tak to musí vyvážit něčím jiným. Pokud to neudělá, tak takto dopadne !!! Jiné drogy mají jiné účinky !!! Dají člověka velmi do vody nebo ohně, země a podobně. Nezáleží na tom, do jakého extrému člověk jde (ať je to sport, věda, magie nebo něco jiného). Je v pořádku, pokud chce něčeho dosáhnout, ale musí vědět i to, jak to vyvážit, protože v opačném případě z toho vznikne problém.

Můžeme uvést další příklad jedné mladé magičky, která skončila s magií, protože ji tyto věci převálcovali. Kdyby cvičila, dělala jógu, meditovala, hrála se v zahrádce nebo se věnovala nějakým jiným věcem, které by ji vyvážily, tak by byla úspěšnou magičkou dodnes. Jelikož se těmto věcem nevěnovala, tak ji to hodilo z jednoho extrému (magie je všemocná, já supermanka) do druhého extrému (magie je podvod, klienti jsou hlupáci ...). Ona není jediná a takových příkladů bychom mohli uvést několik.

Zemská znamení: Býk, Panna a Kozoroh

Příklad: Člověk potřebuje pracovat na zemských znameních, takže bude na tom pracovat zejména v době, kdy je Slunce v zemských znameních. V těchto dobách se při přibývajícím Měsíci soustředí na ty vlastnosti, které chce posílit a mají u něj přibývat, například stabilita, průbojnost, rovnováha nebo odpovědnost. V době ubývajícího Měsíce se bude v těchto časech zabývat negativními vlastnostmi země, aby u něj zase ubývaly, jako například strach, nejistota, nestálost, nerozvážnost, či nespolehlivost. V tomto období se soustředí i na příslušný Sigil země.

Samohlásková cvičení

Cvičení na samohlásku A, element ohně

Postavte se směrem na jih v širokém rozkročení. Ruce s nádechem rozpažte s otevřenými dlaněmi, zvednuté ve vzdálenosti asi 45° úhlu od těla - napodobujte tvar trojúhelníku nebo pyramidy. Potom ruce při výdechu spojujte před sebou, přibližně ve výšce krku (jako při modlení), přitom zpívejte samohlásku A ve výšce tónu H nebo ji vnitřně slyšte/vizualizujte. Představte si přitom červenou barvu. S nádechem opakujte celý cyklus. (viz video vpravo)

 • Póza 1

  Póza 1

 • Póza 2

  Póza 2

 • Póza 3

  Póza 3

Cvičení na samohlásku E, element vody

Postavte se směrem na západ ve středně širokém stoji rozkročném. S nádechem ruce kalichovitě rozpažte směrem nahoru (tvar písmene Y), přičemž dlaně jsou otočené směrem k tělu. Při výdechu sepněte dlaně před sebou, jako při modlení, a zpívejte samohlásku E ve výšce tónu C nebo ji vnitřně slyšte/vizualizujte. Přitom si představujte modrou barvu. S nádechem opět opakujte celý cyklus. (viz video vpravo)

 • Póza 1

  Póza 1

 • Póza 2

  Póza 2

 • Póza 3

  Póza 3

 • Póza 4

  Póza 4

Cvičení na samohlásku I, element Vzduchu

Postavte se směrem na východ snožmo. Ruce zvedejte s nádechem před tělem směrem nahoru nad hlavu. Výdech na samohlásku I, zazpívaný na výšce tónu D, nebo jednoduše vnitřně slyšený nebo vizualizovaný jako písmeno, přitom nechejte ruce klesnout dolů. K tomu si můžete představit žlutou barvu. S nádechem opakujte celý cyklus. (viz video vpravo)

 • Póza 1

  Póza 1

 • Póza 2

  Póza 2

 • Póza 3

  Póza 3

 • Póza 4

  Póza 4

Cvičení na samohlásku U, element země

Postavte se směrem na sever snožmo. S nádechem ruce rovně rozpažte - tvoříte s tělem tvar kříže. Při výdechu spojte ruce před sebou, jako při modlení, přičemž zpíváte samohlásku U ve výšce tónu A nebo ji vnitřně slyšíte/vizualizujete. Přitom si představujte zelenou barvu. S nádechem opět opakujte celý cyklus. (viz video vpravo)

 • Póza 1

  Póza 1

 • Póza 2

  Póza 2

 • Póza 3

  Póza 3

Poznámka: Cvičení mohou uškodit, pokud si člověk opravdu nenastaví zrcadlo a nepozná svoje vnitřní hlasy - cvičení totiž zvýrazňuje určitý typ osobnosti nebo energie. Pokud neuváženě posilujeme určitý element, i když v nás již i tak převažuje, může nás to energeticky zničit (viz článek 5 vnitřních hlasů). Také doporučujeme knihu Brána k opravdovému zasvěcení od Františka Bardona.

Mudry

Element ohně, element vody, element vzduchu, element země

 •  Mudra - Element ohně

   Mudra - Element ohně

 • Mudra - Element vody

  Mudra - Element vody

 • Mudra - Element vzduchu

  Mudra - Element vzduchu

 • Mudra - Element země

  Mudra - Element země

Všechny fotky © Monika Slivová I Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Mudry vleže

Element ohně, element vody, element vzduchu, element země

 •  Mudra vleže - Element ohně

   Mudra vleže - Element ohně

 • Mudra vleže - Element vody

  Mudra vleže - Element vody

 •  Mudra vleže - Element vzduchu

   Mudra vleže - Element vzduchu

 •  Mudra vleže - Element země 1

   Mudra vleže - Element země 1

 •  Mudra vleže - Element země 2

   Mudra vleže - Element země 2

Všechny fotky © Monika Slivová I Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Na fotkách je několik muder, protože určitá mudra se spíše hodí na soustředění a určitá mudra se zase spíše hodí na meditaci.
Mudry na kolenou jsou určeny k soustředění. Mudry - pozice s prsty jsou určeny k uvolnění a meditaci. Při elementu ohně je to v podstatě jedno, protože i když máme spojené prsty a ruce položené na kolenou, tak se můžeme dobře koncentrovat. Moudry můžeme tedy dělat buď vsedě nebo ve stoje. Přitom se silně soustředíme na daný element nebo jeho sigil. Když už začne komunikace s danou bytostí nebo elementem, tak je lepší si lehnout a zaujmout další pozici rukou (viz obrázky), při které se můžeme uvolnit a dále komunikovat. Takže, máme sigil nějaké bytosti a chceme se na to mentálně zcela koncentrovat, tak se koncentrujeme v této póze. Když navážeme komunikaci s danou bytostí, tak tehdy uděláme moudry a přecházíme do meditace.

Element vzduchu - pozice mudry je určena k tomu, že se soustředíme s absolutní koncentrací na daný sigil nebo element. Když začne komunikace s danou bytostí nebo elementem, tak přejdeme na pozici prstů a přecházíme volně do meditace.

Element vody a země - rruce v pozici musí být položeny v klíně. Tato pozice je velmi dobrá na to, aby se člověk lépe soustředil.

Při soustředění můžeme mít ruce i nahoře, protože samotné soustředění trvá většinou 1 - 2 minuty. V této pozici jsme pouze, dokud nezačne komunikace s danou bytostí nebo elementem. Jakmile začne komunikace přecházíme na jinou pozici, protože v této jiné pozici se můžeme lépe uvolnit. Když zaujmeme určitou pozici rukou, tak se v ní těžko uvolníme, ale když máme ruce natažené a položené na zemi nebo je máme v pěsti, tak se dokážeme lépe uvolnit a nechat se nést. To znamená, že je ani v pěsti nemusíme mít stažené, ale pouze volně. Pak si můžeme i lehnout a dále komunikovat s danou bytostí. Když sedíme nebo stojíme, tak se lépe koncentrujeme. Když ležíme, tak máme tendenci přejít do spánku nebo do astrálního světa a přesně o to tu jde.

Vnitřní postoj, působení analogií a spojení s božstvy

Bílá magie & Duchovní rozvoj

Po těchto cvičeních (meditacích), regulaci svých vlastních myšlenek, po změně jídla a stravování, po dosažení bezmyšlenkového stavu a rovnováhy, může člověk začít pracovat s astrálními bytostmi a rozvíjet svou vlastní magickou práci.

To je důležité zejména u rituálů (např. viz text při rituálech milostné magie), které se vykonávají za určitých podmínek a předpokladů, ale je potřeba věnovat jim i určitou vědomou pozornost, aby fungovaly.

Například když se soustředíte na to, co chcete, dostaví se i správný účinek rituálu. Když ale máte (byť jen podvědomě) pochybnosti o jeho výsledku, také se projeví. Tato kontrola myšlenek a pocitů je velmi důležitá před vykonáním rituálu.

Prvním důležitým kritériem je to, že se člověk musí soustředit s plnou emocí, s co největší silou a největším soustředěním na to, aby byl rituál úspěšný.
Druhým podstatným kritériem je, že to následně člověk potřebuje jednoduše "pustit". To znamená, že potřebuje úplně zapomenout na to, co chtěl a žít Teď a Tady. K tomu, aby to člověk dokázal, velice doporučujeme knihy od Eckharta Tolleho, napr. knížku Moc přítomného okamžiku.

Třetím kritériem jje práce s podvědomím a postoj k očekávání. To znamená, že to, co podvědomě očekáváme, k nám také přijde.

Je opravdu důležité zaměřit pozornost na to, že se to podaří a cíle dosáhnete. Pokud si myslíte už dopředu, byť jen nevědomě skrze naprogramované myšlenky a přesvědčení, že něco nebude fungovat, neklapne to nebo to selže, potom se to odrazí i v účinku, a přesně to se vám stane.

Důležité je, abyste přitom oslovili bohy, ve které opravdu věříte. Nemůžete to jednoduše dělat jen tak, že si při rituálu řeknete nebo přečtete z nějaké knihy: „Ok, tady je napsáno, že je potřeba přivolat bohyni Venuši, boha Šivu, Marii Magdalénu nebo bohyni Erzulii…,“ pokud nemáte absolutně žádný vztah k těmto božstvům a silám. Měli byste si položit otázky, zdali cítíte, že jste k těmto božstvům nějakým způsobem přitahovaní a zdali cítíte jejich síly. Pokud odpovíte záporně, potom vám vykonání rituálu za pomoci takového božstva nebo vícerých božstev, ke kterým nejste přitahováni a nemáte k nim vůbec žádný vztah, nic nepřinese. V tomto případě nemá použití těchto božstev při rituálu žádny smysl.

Nepomůže vám, pokud poprosíte o pomoc např. Venuši, když s touto bohyní nemáte žádné spojení.

Nyní něco k tomu, jak si můžete vytvořit takové spojení:

Nejprve si musíte z různých náboženství vybrat ty názory a božstva, u nichž cítíte, že vás nějakým způsobem přitahují. Nepomůže vám přivolat bohyni Erzulii z voodoo, pokud k ní nemáte žádný vztah a necítíte s ní žádné spojení. Pokud přemýšlíte ve stylu: "Ano, uvidíme, jestli to bude fungovat, uvidíme, jestli to klapne, nevím…", nebude to mít žádný pozitivní výsledek. Pokud vás zajímá např. jóga a bůh Šiva, potom můžete rituál vykonat tak, že tomu přizpůsobíte příslušné analogie.

Analogiemi se rozumí: Pokud chcete přivolat bohyni Venuši, použijete 7 zelených svíček, 7 sladkých zelených jablek atd. Pokud chcete přivolat boha Šivu, použijete 12 černých svíček a rituál vykonáváte 12 dní. Jako kadidlo k vykuřování se používá santalové dřevo, jak oběť se používá čistá voda nebo kokosový ořech.

Každé božstvo má svoje vlastní analogie.

 • 1.) Přivolat/použít tu správnou sílu/to správné božstvo, ke které nebo kterému se cítíte být přitahování a na základě tohoto výběru začít pracovat s příslušnými analogiemi.

 • 2.) Předtím, než všeobecně začnete s rituály, byste napřed měli navázat spojení s daným božstvem. Ve většině případů je navazování toho "spojení" spojené s problémy, pokud člověk nemá k tomu danému božstvu, energii nebo síle vztah a už se s ním předtím několikrát nespojil. Může tedy jen těžko očekávat, že ke spojení dojde jen při tom jednom rituálu
  Například: Pokud máte souseda, od kterého potřebujete pomoc, ale nikdy jste ho ani nepozdravili, natož abyste mu věnovali nějakou větší pozornost, pošle vás tak možná akorát do lesa. Právě proto, že jste o něj nikdy neprojevili žádný zájem, ba ho ani nepozdravili. Když se ale čas od času u souseda zastavíte, pokecáte, pozvete ho na oběd, něco mu přinesete, můžete od něj v budoucnu téměř jistě čekat pomoc, budete-li ji potřebovat. A stejně tak je to i s určitými božstvy nebo silami. Když člověk volá voodoo bohyni Erzulii jen kvůli tomu, že chce získat zpět svého přítele, ale nikdy Erzulii neviděl a v podstatě je mu ukradená, nemůže čekat, že mu Erzulie pomůže. A o to přesně jde!

Stacks Image 1370011

Foto © Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

 • 3.) Každý magický výcvik vždy začíná učením o elementech. S každým elementem jsou spojení duchové, které byste měli dopředu poznat, aby se s vámi mohli spojit.

 • 4.) Výhodou je to, že si tyto duchy můžeme do velké míry přestavit. Ke každé osobní vlastnosti je možné přiřadit určitý element.

Stacks Image 1370048

Příklady úloh elementů

Schopnost prosadit se posiluje element ohně.
Schopnost vcítit se do ostatních posiluje element vody.
Racionalitu posiluje element země.
Inteligenci posiluje zase element vzduchu.

Zdali jste se s duchy přiřazenými k daným elementů opravdu spojili můžete lehce vycítit tak, že duchové vám něco říkají a mají vlastnosti daného elementu.

Např. vodní element mi ukáže, jak se mám přizpůsobit, vzdušný element mi poví něco o inteligenci atd.

Potom začnete meditovat o určitých elementech, přemýšlíte nad svými vlastnostmi, které jsou přiřazené k danému elementu, a snažíte se spojit se s tímto elementem tak, že večer před spaním o něm meditujete. Tento večerní čas je k tomu velice vhodný.

Logo Meditace

Magická praxe a sny

Bílá magie & Práce s elementy

Každý mág by si měl vést nějakou knihu, do které si bude zapisovat svoje sny, protože sny jsou velmi důležité. Ve snech jsme už na astrálních úrovních, samozřejmě ještě ne vědomě, ale magickými cvičeními se můžeme naučit, jak udělat astrální cesty vědomějšími. Proces zasvěcení začíná nejprve dosažením úrovně, kde lidé vědomě sní, další úroveň je jít (cestovat) tam, kde jsou lidé, když zemřou, a naučit se znovu se vědomě vrátit z těchto úrovní nazpět. To si vyžaduje cvičení a práci s elementy a výběr božstva je pro mágy začátkem všech začátků.

Tento příklad se vztahuje na rituál milostné magie: Pokud upřednostňujete Šivu, potom byste si o něm měli přečíst nějaké knihy a před usnutím byste se měli pokusit k Šivovi meditovat.

Sny byste si měli zapisovat do snového deníku. Některé sny nejsou magického charakteru, ale vycházejí z našich strachů nebo hovoří o tom, čeho chceme nebo nechceme dosáhnout. Jiné sny, ty magické, mají pro náš osobní vývoj velký význam a hodnotu. Když se tím budete opravdu zabývat, vědomé snění pro vás bude čím dál tím jednodušší.

Když se tím budete opravdu zabývat, bude pro vás vědomé snění čím dál tím víc jednodušší (viz holotropní dýchání nebo dechová cvičení v knize "Příručka vysoké magie" od Josefa Veselého, přibližně str. 690 - Magie, synchronicita a holotropní vědomí

Jedno velmi dobré cvičení k tomu je meditovat k božstvům nebo elementům nejen před spaním, ale je dobré nastavit si i budík na čas, kdy vychází Slunce. V tomto čase je meditace velmi pokojná, velmi hluboká a harmonická, po ní byste si měli jít ještě znovu lehnout a spát. Tento spánek už nebude tak hluboký a tak se člověk může nechat vést svými sny a může dostat určitá poselství o božstvech nebo elementech.

Závěrem mohu dodat jen důležitou poznámku: Pozor na svoje přání. Pokud na sobě člověk magicky pracuje, jeho sny se dříve nebo později vyplní, ať už jsou jakékoliv. Potom je potřeba dát si pozor, aby člověk na svých tužbách nelpěl a dokázal se od nich odpoutat a pokračovat se svým vývojem i dál za bod, kdy jsou vyplněny.

Chcete se naučit meditovat? Vše o meditaci ZDE!

Potřebujete pomoct, poradit nebo máte nějaký problém? Kontaktujte nás ZDE!

Autor Pavol Malenký Překlad Michal Kubík I Všechna videa na této stránce © Michal Kubík I Pavol Malenký I Daghan-Malenky GmbH

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.

Centrum pro bílou magii

Přijďte a prociťte hluboký duchovní mír našeho chrámu. Najděte rovnováhu, mír a novou inspiraci v našich posvátných prostorách. U nás zažijete konzultace zaměřené na vás problém jakož i meditační semináře a pravidelné přednášky o bílé magii, o voodoo a duchovních otázkách.