Byl jeden žák a ten se zeptal svého mistra

Osvícení

anebo nirvána

Osvícení nebo nirvána znamená, že individuální duše (osobnost) se spojí s božskou duší (anti-hmotou v nás). Může to dosáhnout pouze člověk, který prošel určitého vnitřního Strážce prahu a prošel vnitřními zkouškami. To znamená, že tenhle člověk může ovládat své myšlenky, pocity a energetické proudy.

Každá lidská bytost má věčnou duši, částečku Boha. Tahle část antihmoty se nachází uvnitř, přibližně na místě, kde je umístěna naše třetí čakra (solar plexus). Proto se říká, že cítíme lechtání v břiše. Tento pocit v oblasti břicha je jazykem duše. Další částí naší duše je naše jedinečná osobnost . Osobnost je u neosvícené osoby, která nedosáhla nirvány, spojená s částí antihmoty. Je to viditelné jen v jiné dimenzi, subtilní, 4, 5 a šesté dimenzi. Osobnostní rysy jsou to, čemu říkáme ego. Můžeme vidět, že každý člověk reaguje na určitou situaci jinak, jeden je líný, druhý je hladový po poznání, jeden má rád matematiku, jeden má rád cizí jazyky, záleží to od osobnosti.

Osvietenie alebo nirvána

V našem energetickém systému máme 4 různé bytosti , které se v magii nebo v různých náboženstvích označovali jako elementy. Na naší pravé straně máme element ohně , to znamená, že máme v sobě bytost, která nás pohání k činům. Tato bytost je zobrazována jako býk, tygr, kočka nebo leopard.

Naše zadní bytost je zodpovědná za pocity. Tato bytost ví vše, co bylo v minulosti. Jsou tam i vzpomínky na naše minulé životy a na všechno, co jsme zažili. To je v nás element vody . Tato bytost je zobrazována jako želva, slon nebo delfín.

Bytost, která se nachází na levé straně se označuje jako element země . Potřebujeme materii a je v pořádku mít materiální touhy. Důležité je jen pochopit, že tato přání nepřinášejí dlouhodobé uspokojení. Hmota je prostředkem k životu, ale nesmí se stát cílem. Tato bytost je zobrazována jako drak, vlk nebo příšera.

Bytost na přední straně je elementem vzduchu . Velmi často se zobrazuje jako pták, jednorožec nebo mystický sokol, který nás vede k něčemu novému. Pomáhá nám být kreativními a dává nám naději a dělá nás zvědavými.

Levá i pravá bytost je spíše negativní , zadní bytost není ani pozitivní, ani negativní , ale může být obojí v závislosti na tom, jak ji člověk používá.

Přední bytost je většinou pozitivní . My jako duše neseme odpovědnost za správnou volbu.

Každá z těchto bytostí nás v jistém smyslu navádí na určité činy. My se rozhodujeme, které z těchto řízení provedeme. Lidé, kteří následují akce ohně jsou obvykle egoističtí nebo se snaží všude prosadit . Lidé, kteří následují zadní bytost jsou obvykle velmi emocionální založení lidé , lidé, kteří se zabývají hodně uměním . Tato bytost nám ale může způsobit i mnoho smutku . Problémem může být zejména zde uložena bolest, ale tato bytost nám může také poskytnout také spoustu informací. Lidé, kteří více poslouchají levou bytost jsou velmi materialisticky založení. Mít materiální přání není žádným problémem, neměly by se jen překročit jisté hranice. Přední bytost nám dává naději , že všechno bude lepší. Osvícení znamená, že naše vlastní osobnost, která sídlí nad naší hlavou, sestupuje pomalu dolů a spojuje se s naší Božskou duší nebo antihmotou. Když se to stane, člověk se už více nezaměřuje na to, co od něj bytosti požadují nebo můžeme říci, že se neřídí svým osobním egem. Takový člověk nežije jen pro sebe, ale je tu i pro ostatní. Co to znamená, je vždy velmi individuální: jeden se stará o děti z ulice, někdo druhý o těch, kteří potřebují péči a někdo další píše knihy ... Více se o tom dočtete v článku 5 vnitřních hlasů.

Příběh osvícení, Bílá magie

Byl jeden žák a ten se zeptal svého mistra:

„Co mě odděluje od pravdy?”

A mistr řekl:

"Ty jsi pravda. Je iluze myslet si, že by si mohl být oddělen od pravdy."
"Proč to tak ale necítím! Co musím udělat, abych dosáhl osvícení, co musím udělat, abych se zbavil toho vnitřního neklidu, který je ve mně?",
Zeptal se dále žák.
"Žádné ego, žádný problém :-) Nech volně plynout a pusť vše, co nemáš pod svou kontrolou a dělej to, co v daném okamžiku považuješ za nejlepší. Tvé srdce a tvá mysl by měly být zajedno. Buď Tady a Teď.: Odpověděl mistr.

„Proč je to tak jednoduché a mně se to zdá být tak těžké?“: Zeptal se žák.
“Neexistuje žádné já a ty tam, kde je to jednoduché.“: Odpověděl mistr.

Stacks Image 68764

Foto © ImagineGolf http://www.istockphoto.com I pmalenky

“Jak to mám dosáhnout?“
"Osvícení dosáhneš tím, že všechno vnímáš jako vědomí, energii a lásku. Medituj každý den a čti svaté písma! To ti pomůže pozitivně ovlivnit tvého ducha a dosáhnout bezmyšlenkovitě stav. Takto tě naplní pravda, láska a světlo. ": Odpověděl mistr klidně.

“Proč to nevidím také tak jednoduše? Já nevidím jen lásku, ale vidím i nenávist, nespravedlnost a bolest. “: Netrpělivě se ptal dále žák.
“Nenávist je jen nedostatkem lásky, podobně jako ve tmě prostě není žádné světlo. Tento svět existuje a my ho můžeme vnímat pouze proto, že existují protiklady. Bez ticha, neexistuje žádný zvuk a ani hudba. Bez nenávisti a strachu by neexistovala žádná láska ani vzájemná náklonnost. Přesto je strach a nenávist jen slabá láska, nebo egoistická láska. Pokud si to pochopil, tak se dostaneš dál.“ Odpověděl mistr.

“roč nejsou všichni lidé a jejich činy takové láskyplné? Všechno by bylo tak jednoduché? “: Ptal se zarmouceně žák dálej.
"Vědomí se vyvíjí. Z kamenů se vyvinuly rostliny, z rostlin se vyvinula zvířata a ze zvířat se vyvinuli lidé. I člověk se musí, nebo by měl dále rozvíjet na génia, na někoho, kdo má přístup k tvůrčím silám. Na někoho, kdo dokáže zachytit nové velké teorie, umělecká díla nebo vynálezy. Génius může dále vyvinout na proroka, na někoho, kdo dokáže předpovídat minulost a budoucnost. Prorok se může také dále vyvíjet na někoho, koho bychom mohli nazvat Boho-člověkem. Jde zde o to, stát se uvědomělejším, pochopit to, kdo jsme. Kdo si, můj žáku? “: zeptal se mistr s úsměvem na tváři.

“Nerozumím tvé otázce. Jak to myslíš, kdo jsem? Já jsem přece já? Takto se jmenuji ...“: odpověděl zmateně žák.
“Ano, to je přesně ono!“: Přerušil ho mistr.. Kdo je ten, co říká, to jsem přece já. Kdo říká, že to je moje jméno. Můžeš říct, že toto je moje noha, moje hlava, mé myšlenky, mé pocity ... Kdo je ten, komu to patří?!? ": Zeptal se důrazně mistr.

"To nevím.":Odpověděl žák se sklesle hlavou.
"Ty jsi věčné vědomí, ty jsi světlo, moudrost a radost.": Odpověděl mu pomalu mistr. “"Ale nepomůže ti, pokud mi to uvěříš. Musíš to zažít sám! Proto medituj, čti svaté písma a pros, dokud se tvá mysl neuklidní a tehdy to zažiješ! A když si to už zažil, tak si to musíš ještě uvědomit, abys mohl žít v harmonii! Musíš akumulovat energii a žít v rovnováze, jen tak to můžeš zažít v meditaci. Musíš chtít rozdávat dále plody své moudrosti a pomáhat všem živým bytostem! Protože pak si už všem! "

Žák pak meditoval o těchto moudrých slovech, a dosáhl osvícení.

Preložené z nemeckého originálu: Erleuchtung

Bílá magie Pentagram

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.

Centrum pro bílou magii

Přijďte a prociťte hluboký duchovní mír našeho chrámu. Najděte rovnováhu, mír a novou inspiraci v našich posvátných prostorách. U nás zažijete konzultace zaměřené na vás problém jakož i meditační semináře a pravidelné přednášky o bílé magii, o voodoo a duchovních otázkách.