Naučte se, jak správně meditovat!

Meditace a bílá magie

Naučte se správně meditovat!

Vzhledem k tomu, že při koncentraci se musíme několik hodin soustředit na konkrétní cíl, je při vykonávání bílé magie důležité, abychom byli osvobození od všech myšlenek, které by nám mohly bránit ve vykonávání této naší magické práce. Meditace je stejně tak důležitá, protože nám pomáhá při naší každodenní magické práci. Meditace nám pomáhá lépe se uvolnit, lépe vizualizovat a dostat se do příslušného stavu transu.


Meditace nám pomáhá dostat se do souladu se sebou samotným. Dále je uvedená jedna jednoduchá meditační technika, která dopomáhá k lepšímu uvolnění.


Pohodlně se usaďte. Zhluboka se nadechněte a vydechněte 12-krát pomalu za sebou. Pokusme se teď uvolnit až tak, že setrváme pár minut v absolutním klidu bez jakýchkoli myšlenek. Po nějakém času přijdete na to, že se cítíte lépe a uvolněněji. Krevní tlak klesá a stres se postupně začíná uvolňovat. Toto je jedno z relaxačních cvičení a právě zde začíná i skutečná meditace.


Správná meditace

© Marion Daghan-Malenky I Pavol Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Meditace není žádná relaxace. Každý si může oddechnout při masáži nebo v sauně. Meditace začíná až tehdy, když obrátíme svoji pozornost do našeho nitra a budeme pozorovat naše niterné procesy, které budeme moci později i ovládat. Dechová cvičení jsou velice jednoduchá a užitečná cvičení, která nám pomáhají rychle se uklidnit, hlavně když jsme pod tlakem. Proto se je snažte vykonávat tak často, jak to jen potřebujete. Avšak tato cvičení sama od sebe ještě neznamenají samotnou meditaci, jde jen o přípravu. Když vám jde jenom o to, abyste se před cestou do práce na jistý čas uklidnili, tak je takové relaxační cvičení dobrá věc! Ale jenom tehdy, když se vám podaří dostat do bezmyšlenkového stavu, můžete si vychutnávat ducha meditace! Je to něco jako pozitivní droga, která nic nestojí. :-) Nepotřebujete nic a nikoho, v ní poznáte sebe samotné i boha ve vás.

Meditování se nedá naučit za pár týdnů. Je to podobné jako když začínáte s nějakým sportem, nestanete se hned Arnoldem Schwarzeneggerem nebo za pár týdnů určitě nezaběhnete maratón pod 3 hodiny. Přesně tak to je i s meditací. Není možné hned setrvat několik hodin v bezmyšlenkovém stavu nebo uskutečňovat astrální cesty. V první řadě musíme za pomoci dlouhých cvičení a disciplíny dosáhnout duševního pokoje a tím získáme víc stability a klidu. Právě díky tomu vstoupí do našeho života víc radosti a lásky.

Stejně jako se po prvním tréninku dostaví svalová horečka, má hodně začátečníků problémy s převelkým množstvím myšlenek a pocitů. Je potřeba jen jednoduše pokračovat dál. To je normální! Během meditace pozorujte všechny obrazy, které se vyplaví na povrch vašeho vědomí. Prosím, nezadržujte je! Nechejte všechny myšlenky, obrazy a pocity volně přicházet a odcházet. Jak přijdou, tak i odejdou. Když nebudete těmto obrazům věnovat žádnou pozornost, pomaličku zmiznou. Tím se upokojí nejen vaše mysl, ale i vaše duše a v meditaci budete moci jít stále hlouběji a hlouběji.

Na to, abychom v meditaci byli úspěšní, potřebujeme nejdříve pravidelnost! Při meditaci zůstanete jenom tehdy, když si k ní vytvoříte pozitivní postoj. Odměňte se meditací a několika klidnými minutami. Když se však chcete co nejrychleji dostat do bezmyšlenkového stavu nebo okamžitě rozvíjet speciální síly, budete zklamaní! Každý kdo chce co nejlépe prozkoumat a poznat sám sebe, kdo ve svém nitru hledá klid a mír, bude odměněný! Ze začátku je jednodušší vyhledat si nějakou meditační skupinku, ke které se můžete na začátku připojit. Správnou a hlubokou meditaci dosáhneme však spíš o samotě nebo během osobního provázení samotným mistrem.

Stacks Image 1369527

Na rozdíl od vizualizace necháme při meditaci svoje myšlenky zmiznout. Neposuzujeme tyto myšlenky a pocity a ani na ně žádným způsobem nereagujeme!

Vizualizace je jedna z dalších meditačních technik, při které si představujeme to, co právě chceme. Čas od času je dobré představit si, co a proč to něco chceme a pokusit se představit si tyto věci i v naší mysli. K tomu nám můžou dopomoct i rituály. Rituál může náš stav v transu totiž jenom posílit a můžeme tohoto stavu dosáhnout právě díky hlubokému dýchání, rytmickým tancem nebo bubnováním. Trans ale není žádná meditace, resp. je to jen jistý druh meditační techniky. Na nezaškolené adepty můžou tyto stavy transu působit jako droga a tím u nich vyvolat jistou závislost. Každý stav transu je však jenom přechodný, po kterém se opět ocitnete ve svých problémech. Trans a meditace nepředstavují únik z reality. Během meditace rozdělujeme problémy, které neustále vycházejí na povrch do našeho vědomí na 2 části:

1) Něco, co mám pod kontrolou. Rozhodneme se vzpomínaného problému chopit a udělat všechno pro to, abychom ho vyřešili.

2) Něco, co se nachází mimo naši moc a kontrolu. Tuto část problému přenecháme vyšší moci. Povíme si, že se tím nebudeme zaobírat, nebudeme si nad tím lámat hlavu, protože nám to i tak nic nepřinese a zbytečně s tím ztrácíme jen svoji energii a čas. Je lehké o tom psát, ale o to těžší je to udělat. Ale právě díky meditačnímu tréninku se vám to postupně určitě podaří a hlavně to stojí za to!

Květ života Daghan-Malenky

© Marion Daghan-Malenky I Pavol Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Mnozí z nás se domnívají, že meditace by mohla být nebezpečná, protože nás odvádí od každodenní reality. Avšak právě každá nepozornost je nebezpečná. Samozřejmě, že se při řízení auta musíme soustředit na cestu, tak stejně, jako i při jiných situacích v životě. Jde o to, abychom se v různých situacích, jako například když jsme ve stresu nebo cítíme vnitřní neklid, dokázali uklidnit.

Meditace pomáhá uvolnit naše tělo a naši mysl a tím nám pomáhá zbavit se jakýchkoliv negativních myšlenek. Mnoho nemocí je dnes právě psychosomatického charakteru. To znamená, že tyto nemoci byly zapříčiněné psychickým přetížením nebo faktory. Právě meditace má na takové nemoci velmi pozitivní vliv. Když budeme utíkat od našich problémů, budou nás pronásledovat celý život. Meditace nám pomáhá při řešení těchto problémů a naučí nás, jak se jim postavit v plné síle a jasnosti.

Meditace na začátku nemá nic společného s držením těla. Meditovat můžeme při chůzi, vsedě nebo vleže. Jde o pozornost a o naši práci s našimi myšlenkami a pocity. Jednoduše být soustředěný tady a teď a v klidu sledovat svoje povinnosti. Avšak při astrální cestě nebo při hluboké meditaci je držení našeho těla velice důležité. Proto i mniši meditují v lotosové pozici, protože i když při meditaci usnou nebo uskuteční astrální cestu, zůstávají stále ve stabilní poloze. V této lotosové pozici nemůžete spadnout!

Pro Evropany je pozice lotosového květu nepohodlná a jen málokteří se dokážou v této pozici uvolnit. V takovém případě doporučujeme meditovat vleže! Nebo si můžete koupit pohodlné relaxační křeslo, resp. něco podobného. Určitě toho nebudete litovat. Když však během meditace usnete, pokuste se proti tomu vnímat plamen svíčky nebo se dívejte na mandaly, květ života nebo na Shri Yantru. To vám umožní lépe se uvolnit, ale současně vám to pomůže během meditace neusnout. Jestli už při meditaci dáváte přednost hudbě nebo meditujete radši v tichosti záleží jenom na vás.

Přeloženo z německého originálu: Meditation

Logo Meditační výzkum

Cítíte se frustrovaně, bez motivace, bez energie a nevíte proč? Takové pocity často pramení z určitého vzorce chování, trendů nebo určitého stereotypu, kterým se poddávají bez toho, abychom si to všimli. Tyto vzorce chování a stereotypy umíme změnit a ovlivnit tak, abyste vědomě ovlivňovali svůj život více pozitivní než negativní. Můžete dosáhnout vše, pokud do toho vložíte svého ducha a své srdce. A my vám s tím pomůžeme!

Potřebujte pomoc nebo máte nějaký problém? Tady nás můžete kontaktovat!

Úplně vystresovaný? Manažer? Vrcholový sportovec? Nabízíme Vám semináře stres-managementu a meditací šité Vám přímo na míru! Kontakt.

Informace o meditaci

Cokoli hledáš, nakonec stejně hledáš jen sebe samého.

Jen ten kdo nalezl sám sebe, už nebude nikdy sám.

Tak jako rolník přivádí vodu na svá pole, tak jako truhlář dává tvar svému dřevu, tak moudrý člověk formuje svého ducha.

Nejsi jenom tímto tělem, myšlenkami a pocity. Jsi duše. Jen pokud najdeš Ducha, sebe samého a Boha, najdeš i vyrovnanost, nekonečno a nekonečnou radost.

Ticho a pokoj vždy zkrotí veškerý neklid. Proto nespouští světec, jenž cestuje celé dny, své zavazadlo z očí. I když jsou na cestě pěkné věci k vidění, on zůstává klidný.

Tao Te Ching 26

Přeloženo ze: Meditation Yoga Forschung

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.

Centrum pro bílou magii

Přijďte a prociťte hluboký duchovní mír našeho chrámu. Najděte rovnováhu, mír a novou inspiraci v našich posvátných prostorách. U nás zažijete konzultace zaměřené na vás problém jakož i meditační semináře a pravidelné přednášky o bílé magii, o voodoo a duchovních otázkách.

Daghan-Malenky GmbH
Mgr. Jana Čermáková
John-F.-Kennedy str.27b
341 28 Kassel
Mobil: +491 573 096 9172
+421 903 575 402
bilamagie@me.com


Marion Daghan-Malenky
Espenauer Straße 10
342 46 Vellmar
Telefon: +49 160 95 81 34 93