Inspirace a pramen moudrosti

Věci nejsou vždy takové, jaké se zdají být

Veci nie sú vždy také, akými sa zdajú byť
Anjelskí pútnici © hypergon - Istockphoto.com/pmalenky
Dva andělé poutníci se zastavili, aby strávili noc v domě bohaté rodiny. Rodina nebyla pohostinná a odmítla anděly nechat v místnosti pro hosty. Namísto toho byli ubytováni ve studeném sklepě. Jakmile si ustlali na tvrdé podlaze, starší anděl uviděl díru na stropě a opravil ji. Když se mladší anděl udiveně ptal proč, starší anděl mu odpověděl: ''Věci nejsou takové, jaké se zdají být.“

Další noc si šli odpočinout do domu velice chudého, ale pohostinného farmáře a jeho ženy. Potom, co se s nimi manželé podělili o trochu jídla co měli, řekli andělům, aby spali v jejich posteli, kde si dobře odpočinou. Ráno po svítání našli andělé farmáře a jeho ženu v slzách. Jejich jediná kráva, které mléko bylo jediným přijmem rodiny, ležela mrtvá na poli.

Mladší anděl se zeptal staršího anděla, jak se to mohlo stát. ,,První muž měl všechno a ty jsi mu přesto pomohl'', vyčítal mu. ,,Druhá rodina měla málo, ale byla ochotná podělit se o všechno, a ty jsi dovolil, aby jim umřela kráva''.

''Věci nejsou takové, jaké se zdají být'', odpověděl starší anděl. ''Když jsme byli ve sklepě, všiml jsem si, že v té díře ve zdi byla zásoba zlata. Když majitel byl posednutý chamtivostí a neochotou sdílet štěstí, utěsnil jsem zeď tak, aby poklad nemohl najít. Potom, když jsme další noc spali v posteli farmáře, přišel si anděl smrti pro jeho manželku. Namísto ní jsem mu dal krávu. Věci nejsou takové, jakými se zdají být.

Bílá magie Voodoo Orákulum

Voodoo moudrosti 2

Záhuba nějakého z národů začíná v rodině. (Aschanti)

Nevědomost je zlá, ale ještě horší je nechtěná nevědomost. (z Nigérie)

Být šťastný je lepší než být králem. (Hausa)

Na světě máš tři přátele - odvahu, rozum a moudrost. (Fon)

Kdo se ptá, musí také připustit, že se mu dostane odpovědi. (z Kamerunu)

Bůh stvořil moře, my zas lodě. Bůh stvořil vítr, my zas plachetnice. Bůh stvořil bezvětří, my jsme stvořili kormidla a vesla. (ze Senegalu)

Nestěžujte si, že Bůh stvořil tygra, ale děkujte mu, že mu nedal křídla. (Ankara)

Voodoo

Skutky a trpělivost

Skutky a trpezlivosť
Skutky a trpezlivosť © AVTG - Istockphoto.com/pmalenky
Udělejte si čas na věci, které jsou pro vás důležité. Neodkládejte nic až na zítra nebo na později. Nikdo vám nezaručí, že potom to ještě budete moci udělat. Jestli máte o něčem sen, potom nečekejte s realizací toho snu, právě naopak, ubírejte svoji pozornost na uskutečnění toho snu.

Jestli člověk není trpělivý v malých věcech, nikdy nedosáhne velkých. (Konfucius)

Duchovní život není hra! Všechno, co uděláme nebo neuděláme má vliv na naše okolí, a taky na nás samotné!

Meditace