Inspirace a pramen moudrosti

Věci nejsou vždy takové, jaké se zdají být

Veci nie sú vždy také, akými sa zdajú byť
Anjelskí pútnici © hypergon - Istockphoto.com/pmalenky
Dva andělé poutníci se zastavili, aby strávili noc v domě bohaté rodiny. Rodina nebyla pohostinná a odmítla anděly nechat v místnosti pro hosty. Namísto toho byli ubytováni ve studeném sklepě. Jakmile si ustlali na tvrdé podlaze, starší anděl uviděl díru na stropě a opravil ji. Když se mladší anděl udiveně ptal proč, starší anděl mu odpověděl: ''Věci nejsou takové, jaké se zdají být.“

Další noc si šli odpočinout do domu velice chudého, ale pohostinného farmáře a jeho ženy. Potom, co se s nimi manželé podělili o trochu jídla co měli, řekli andělům, aby spali v jejich posteli, kde si dobře odpočinou. Ráno po svítání našli andělé farmáře a jeho ženu v slzách. Jejich jediná kráva, které mléko bylo jediným přijmem rodiny, ležela mrtvá na poli.

Mladší anděl se zeptal staršího anděla, jak se to mohlo stát. ,,První muž měl všechno a ty jsi mu přesto pomohl'', vyčítal mu. ,,Druhá rodina měla málo, ale byla ochotná podělit se o všechno, a ty jsi dovolil, aby jim umřela kráva''.

''Věci nejsou takové, jaké se zdají být'', odpověděl starší anděl. ''Když jsme byli ve sklepě, všiml jsem si, že v té díře ve zdi byla zásoba zlata. Když majitel byl posednutý chamtivostí a neochotou sdílet štěstí, utěsnil jsem zeď tak, aby poklad nemohl najít. Potom, když jsme další noc spali v posteli farmáře, přišel si anděl smrti pro jeho manželku. Namísto ní jsem mu dal krávu. Věci nejsou takové, jakými se zdají být.

Bílá magie Voodoo Orákulum