Inspirace a pramen moudrosti

Osvíceni aneb nirvána

Osvícení aneb nirvána znamená, že individuální duše (osobnost) se spojí s božskou duší (anti-hmotou v nás). Může to dosáhnout jenom ten člověk, který prošel cez určitého vnitřního Strážci prahu a prošel vnitřními zkouškami. To znamená, že tenhle člověk může ovládat svoje myšlenky, pocity a energetické proudy.  

osvietenie_alebo_nirvana mnich

Každá lidská bytost má věčnou duši, částečku Boha. Táto část antihmoty se nachází ve vnitřní, přibližně na místě, kde je umístěná naše třetí čakra (solar plexus). Proto se říká, že cítíme lechtání v břichu. Tenhle pocit v oblasti břicha je jazykem duše. Delší častí naší duše je naše jedinečná osobnost. Osobnost je u neosvícení osoby, která nedosáhla nirvánu, spojená s častí antihmoty. Je to viditelné len v jiní dimenze, subtilně, 4, 5 a šesté dimenze. Osobnostní črty jsou to, čemu hovoříme ego. Můžeme vidět, že každý člověk reaguje na určitou situaci jinak, jeden je lenivý, druhý je ladný po poznaní, jeden má rád matematiku, jeden má rád cizí jazyky, záleží to od osobnosti.

V našem energetickém systému máme 4 různí bytosti, které se v magii nebo v různých náboženstvích označovali jako elementy. Na naši praví straně máme element ohne, to znamená, že máme v sebe bytost, která nás pohání k činům. Táto bytost je zobrazovaná jako býk, tiger, mačka anebo leopard.

Naše zadní bytost je zodpovědná za pocity. Tahle bytost ví všechno, co bylo v minulosti. Jsou tam i vzpomínky na naše minulé životy a na všechno, co jsme zažili. To je v nás element vody. Táto bytost je zobrazováná jako želva, slon anebo delfín.

Bytost, která se nachází na leví straně se označuje jako element země. Potřebujeme matérii a je v pořádku mat materiální touhy. Důležité je jenom pochopit, že tito přání nepřinášejí dlouhodobé uspokojení. Hmota je prostředkem k životu, ale nesmí se stať cílem. Táto bytost je zobrazovaná jako drak, vlk anebo příšero.

Bytost na přední straně je elementem vzduchu. Velmi často se zobrazuje jako pták, jednorožec nebo mystický sokol, který nás vede k něčemu novému. Pomáhá nám byt kreativními a dává nám naději a robí nás zvědavými.

Levá jako i pravá bytost je spíšenegativní, zadní bytost ne je ani pozitivní, ani negativní, ale může byť oboje v závislosti od toho, jako ji člověk používá.

Přední bytost je většinou pozitivní. My jako duše neseme zodpovědnost za správnou volbu.

Každá z tyhle bytostí nás v jistém smyslu neváží na určití skutky. My se rozhodujeme, které z tyhle konání vykonáme. Lidé, kteří následují akce ohne jsou zvyčejne egoistický anebo se snaží všude přesadit. Lidé, kteří následují zadní bytost jsou zvyčejne mnohé emocionálně založení lidé, lide, kteří se zaobírají mnoho uměním. Tahle bytost nám ale může způsobit i mnoho smutku. Problémem může být hlavně tu uložena bolest, ale tahle bytost nám může taktéž poskytnout mnohé informaci. Lidé, kteří více poslouchají levé bytost jsou mnohemmaterialisticky založení. Mať materiálně přání ne jen žádným problémem, neměli by se jenom překročit jisté hranice. Přední bytost nám dává naději, že všecko bude lepší. Osvícení znamená, že naše vlastni osobnost, která sídli nad naší hlavou, zastupuje pomalu dole a spája se s naši Božskou duší anebo antihmotou. Když se to stane, člověk se už více nezaměřuje na to, co od jeho bytosti požadují anebo můžeme řeknout, že se neřídí stojím osobním egem. Tenhle člověk nežije len pro sebe, ale je tu aj pro ostatních. Co to znamená, je vždy mnohem individuální: jeden se stará o děti z ulice, někdo druzí o tyhle, kteří potřebují starostlivost a někdo další píše knihy... Víc se o tom dočítate v článku 5 vnitřních hlasů.