Nejčastější otázky: Magie, meditace, spiritualita ✔

Co je to voodoo? Je voodoo černá magie?

Čo je to voodoo? Je voodoo čierna mágia?
Voodoo má neprávem špatnou pověst. Tuto magii považuje většina lidí za temnou, negativní nebo ji dokonce popisuje jako ďábelskou. Takové uvažování však není správné. Většina mágů černou magii nedělá. Je to spíše kulturní nepochoponení, kdy Američané opovrhovali „barbarskými zvyky černochů“ a zároveň se jich báli. Černá magie vyšla vlastně z potřeby bránit se. Voodoo není bílé ani černé. Voodoo je specifická magická technika. Základem voodoo je práce s duchy a přírodními silami. Je to spojení s božstvy a duchy. Voodoo jako takové je náboženství jako každé jiné, např. křesťanství, hinduismus či buddhismus. Voodoo magie už zachránila prostřednictvím léčebných rituálů velké množství životů. Pomocí voodoo už bylo uzdraveno neskutečně mnoho lidí. Je pouze v rukou lidí zdali budou dělat bílou nebo černou magii. Není to tedy otázka techniky, ale otázka toho, co člověk dělá a za jakým účelem.

Přeloženo ze slovenského originálu: Biela mágia: Otázky & odpovede
Foto: Voodoo magie © Pavol Malenký I Daghan-Malenky GmbH

Co je skutečně bílá magie?

Čo je skutočne biela mágia?
Skutečná bílá magie vychází z poznání sebe samého. Z toho, že člověk našel sám sebe, že našel Boha. Potom i Bůh dává člověu nějaké zvláštní síly. Musí tam ale vždy být dobro. Magie je neutrální nástroj a jen sám člověk - mág jí dává barvu. V bílé magii člověk pracuje na sobě, aby pomohl jiným. V černé magii člověk pracuje na jiných, aby pomohl sobě. Černá barva znamená tedy něco negativního, zatím co bílá barva má pozitivní úmysly. Co je však pozitivní nebo negativní je poměrně relativní a mění se to i s časem.

Bílá magie je neutrální nástroj. Jen v rukách člověka je možné ho použít dobrým nebo zlým způsobem. Rozhodující je, jaký je cíl a motivace mága a klienta. Bílá magie je nástroj podobná atomové energii. Může nám vyrábět světlo, které nám pomíhá, nebo může ničit, pokud není použitá správně.

Bílá nebo černá magie je ale volená a praktikovaná vědomě. Při černé magii přislíbí mág svou duši ďáblu. Po svojí smrti potom musí mág ďáblovi sloužit. Jako protislužbu má v průběhu svého života síly, které může využívat ke svým egoistickým cílům.

Bílá magie, Weiße Magie.

Foto © GraconDesign - Istockphoto.com / pmalenky

Přeloženo ze slovenského originálu: Biela mágia: Otázky & odpovede

Jaký je rozdíl mezi bílou a černou magií?

Aký je rozdiel medzi bielou a čiernou mágiou?
Bílá magie © Vladimirs - Istockphoto.com/pmalenky

Magie sama o sobě není ani černá ani bílá. Bílá magie je neutrální nástroj. Existují různé techniky magie. Co se týče techniky, tak není mezi nimi v podstatě žádný rozdíl. Skutečná černá magie však funguje tak, že člověk - černý mág, zaprodá svoji duši ďáblu, za to získá určité síly a po smrti musí sloužit ďáblu dlouhou dobu a nikdo dopředu neví, jak dlouho to bude. Bílá magie se snaží pomoci a černá magie se naopak snaží zničit.

Dalším rozdílem je, že bílá magie funguje na základě osobního rozvoje a černá magie funguje tak, že po smrti se člověk znovu nezrodí, ale bude v podstatě sloužit negativním bytostem. Bílá magie vychází z vysokého duchovního rozvoje a v podstatě jde o pozitivum ve smyslu duchovního růstu. Existuje i tzv. „Šedá magie.“ Při této magii někdo něco dělá nebo si myslí, že dělá, ale v podstatě neví, co dělá a může to dopadnout různým způsobem.

Přeloženo ze slovenského originálu: Biela mágia: Otázky & odpovede