Nejčastější otázky: Magie, meditace, spiritualita ✔

Jak mám správně meditovat?

Ako mám správne meditovať?
Meditace © MichaelSvoboda - Istockphoto.com/pmalenky
Meditace jako taková je práce v pozorností. To znamená, že při meditaci jdeme s pozorností do svého nitra. Snažíme se zjistit, odkud přicházejí naše myšlenky a pocity, snažíme se tomu porozumět a snažíme se je dostat do určitého bodu. Snažíme se tedy pozorovat svje myšlenky a pocity. Základní meditační praxe spočívá v tom vlastní myšlenky “pozorovat a nechat je proudit bez hodnocení a posuzování“. Důležitá je krátká ranní a delší večerní meditace.

Na začátku meditace je důležité najít si nějaké tiché místo, vypnout počítač, mobil a eliminovat další rušivé elementy. Velmi dobré je meditovat při tiché meditační hudbě. Doporučujeme Vám toho autora na meditaci: “Hariprasad Chaurasia“. Je to indický autor, který patří mezi indickou klasickou hudbu. Dále doporučujeme i slovenského autora “Maoka“. Jako meditzační hudba nám ale může posloužit cokoliv. Na naší německé stránce si můžete poslechnout i naše meditační CD s pozitivními afirmacemi v němčině.

Meditovat se dá uvnitř, meditovat se dá venku. Venku je to lepší kvůli energetice. Na druhé straně je ale důležité meditovat tak, aby člověk neprochladl.Číst víc....