Nejčastější otázky: Magie, meditace, spiritualita ✔

Kdo je to Bůh?

Kto je to Boh?
Kdo je to Bůh? © Creativa Images - Fotolia.com/pmalenky
Bůh je určitý bod, z kterého všechno vzniká a z kterého všechno vychází. Dá se popsat stejně jako duše. to znamená jako vědomí, světlo, láska, radost a jako inteligence. Všechno, co existuje, existuje na základě nějakých protikladů. To znamená: Světlo nemůže existovat bez tmy. A zvuk nemůže existovat bez ticha. Na to, aby tyto protiklady existovaly, musí existovat i nějaký bod, ze kterého tyto protiklady vznikají a do kterého se znovu mohou vrátit.

Je to něco jako bod nula v matematice. Na to, aby jednička mohla existovat, musí existovat i protiklad jednotky, tedy minus jednička a musí existovat nula. To znemaná bod, ze kterého začínáme. Ale nula nemá žádné protiklady. Je to výchozí bod. A tak se dá popsat i Bůh. Je to něco, co je mimo protiklady. Stejně jako bod nula. Tedy, jednička má vždy protiklad minu jedničku a stovka má vždy protiklad minus stovku, ale nula nemá žádné protiklady. Je to tedy počáteční bod. A přesně tak můžeme popsat i Boha.

Člověk je bytost, která má možnost určité věco pochopit, co se týká Boha a vyššího smyslu. To znamená, že je schopná dostat se na vyšší úroveň a spojit se s tímto vyšším vědomím. My lidé hrajeme jakoby takovou hru. Bůh je jako papír a ten papír, když se roztrhá na menší kousky, tak lidé jsou ty menší kousky tohoto papíru. Ten menší kousek papíru je ale stejný, jako celý papír. A hledání Boha v podstatě znamená, že kousky papíru se znovu spojí s původním papírem, stejně jako se kapka vody spojí s mořem. Existuje o tom jeden pěkný příběh - “Příběh osvícení: Jak se kapka vody spojí s mořem“Číst víc....