Recepty zdravé výživy ✔ Tipy & Triky

Losos v listovém těstu na špenátových listech

Losos v lístkovom ceste na špenátových listoch
Losos v listovém těstu na špenátu © Monika Slivová
Losos patří k hlavním jídlům elementu Vody Ryby obecně bychom měli konzumovat alespoň jednou týdně - pokud jíme maso. Jsou zdrojem omega-3 mastných kyselin a dále obsahují i cenné vitaminy a minerály. Losos patří k nejzdravějším rybím masům.

Suroviny: 500 g čerstvého lososa v celku, 2 listová těsta, 150 g čerstvých špenátových listů, 3 stroužky česneku, 1 vejce, sekané mandlové lupínky na posypání - přibližně 50 g, trochu soli a mletého pepře.

Losos Lístkové cesto Špenát
Příprava: Listové těsto položíme na desku, rozválíme ho a potřeme rozlisovaným česnekem. Porom ho jemně posolíme, pokryjeme špenátovými listy, na ně položíme lososa, kterého předtím umyjeme, jemně posolíme a pokořeníme. Následně ho přikryjeme druhou vrstvou špenátových listů, česnekem a druhým plátkem listového těsta. Dolní a horní část těsta spojíme a potřeme rozšlehaným vejcem. Nakonec to ještě posypeme mandlovými plátky. Pečeme v troubě 40-50 minut při teplotě 160-180 stupňů.

Lososa předtím můžeme ještě marinovat s čerstvě nasekanými bylinkami. Podáváme ho s bramborovou kaší nebo vařenými brambory a zeleninovým salátem.